87. Sayı
Haziran 2022

87. Sayı
Haziran 2022

87. Sayıda neler var?

Socrates’in ‘Şehir’ ana temalı 87’nci sayısı çıktı! Beş kupalı Avrupa Şampiyonu VakıfBank’ın yıldız orta oyuncusu Zehra Güneş, çifte Euroleague şampiyonu Anadolu Efes’in baş aktörlerinden Vasilije Micic ve Real Madrid’i bir kez daha Avrupa'nın zirvesine taşıyan Carlo Ancelotti, yeni ayın kapak konukları. Frutti Extra Bursaspor’un EuroCup yürüyüşü; İlhan Palut, Ali Kemal Denizci, Zeynep Dadak söyleşileri ve çok daha fazlası bu ay sayfalarımızda...

Yetişkin Disneyland'i: Las Vegas ve Spor

Las Vegas bir kumar merkezi olarak kuruldu. Sonra eğlence kasabası gibi otellerden oluşan bir 'Yetişkin Disneyland'ine dönüştü. Menüdeki eksik parça olan spor da çölün ortasındaki yerini alıyor…

Gölgedeki Şehir: İzmir ve Spor

İzmir, futbol başta olmak üzere birçok sporun ülkeye giriş yaptığı yerdi. Fakat yıllar ilerledikçe İstanbul'la girdiği rekabet sonucunda gölgedeki şehir olarak kaldı.

Son Yazılar

Nadal'dan Öğreneceklerimiz

Rafael Nadal, 36 yaşında 14. Roland Garros şampiyonluğun ardından hâlâ birçok başlığın öznesi ve hâlâ oynadığı oyunla anlatacakları var.

İstanbul Futbol Oynar Mı?

İstanbul, her daim ülke futbolunun merkezindeydi. Şehirdeki futbol sahaları ise o merkezin kalbiydi. Peki, yıllar geçtikçe kaybolan semt sahaları ile bugünün yetiştirme sorunu arasındaki bağ ne?

Edito #87: Vincenzo Nibali

'Şehir' ana konulu 87. sayımızın girişinde Caner Eler'in kaleminden üç büyük turu kazanabilen yedi isimden biri olan Vincenzo Nibali yer alıyor.

Limit: Motor Sporlarında Şehir Pistleri

Limit, tanımlaması zor bir kavram. F1 tarihindeki şehir pistleri, motor sporları açısından işimizi daha da zorlaştırıyor. Monako'dan Cidde'ye, Bakü'den Las Vegas'a vızıldayan sokaklar karşınızda…

Kontrast: Iga Swiatek

Kort dışında alçakgönüllü ve sempatik, kortta fazlasıyla acımasız… Kadın tenisinin yeni dünya 1 numarası Iga Swiatek, zıtlıkların mükemmel bir uyumu.

Yazar ve
Yorumcular

REKLAMZürih Balesi Reklam
mailbox
Tüm Socrates sayıları elinin altında

Aboneliğin boyunca Socrates dergi arşivine sınırsız erişim sağla, dilersen basılı dergi ücretsiz kapına gelsin.

hand mirror
Sana özel bir Socrates deneyimi

Kendi okuma listeni oluştur, ilgi alanlarını takibe al, sana özel hazırlanan içerik listelerine ulaş.

hands of god
İlk adımı at

Tüm ayrıcalıklardan faydalanmak için dilediğin abonelik seçeneği ile yola çık.

Uzun

Hiç Unutmam

Hikâye
Yeni Sular

Artistik jimnastikte madalyaya doyamayan Türkiye, geçmişte hiç aşina olmadığı ritmik jimnastikte de podyumun zirvesine çıktı. Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımı üyeleri; Avrupa Şampiyonası'nda altın madalyaya giden yolu, başarı ânını ve Tokyo hedeflerini anlattı.

Paidar

80’lerde süper yıldız, 90’larda büyük kaptan, 2000’lerde tüm takımın abisi… Paidar Demir, Türk voleybol tarihinin en özel kariyerlerinden birini Galatasaray’a adadı. Mirası da adı gibi sonsuza dek yaşayacak.