Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Diğer SporlarYumrukları Paylaşanlar

Mayweather ve Pacquiao’yu ringde en iyi tanıyan şüphesiz karşılaştıkları ortak rakipler. Onlar da ‘Asrın Maçı’na tepkisiz kalamazdı.

Facing Ali filminde, boksun kahramanı Muhammed Ali’yi rakiplerinin gözünden görürürüz. Pek çok kişi Ali’nin tarafındadır ve rakipleri çoğu zaman göz ardı edilir. Beraber ringe çıkmış ve boks tarihine geçmiş maçlara beraber imza atmışlardır. Karşı taraftakiler kendilerinin ve Ali’nin farklı yönlerini ortaya dökerler. Mayweather-Pacquiao karşılaşması öncesinde herkes çok konuştu ama belki de en fazla dinlenmesi gereken ikilinin ortak rakipleri. Onların tahminleri bize yol gösterebilir.

Oscar De La Hoya: Pacquiao
‟Mayweather her maçta ondan gördüğümüz şeyin aynısını yapacak, boksuyla her raundu tek tek almaya çalışacak. Nakavta gideceğini düşünmüyorum ancak Pacquiao, Mayweather’ı nakavt etmeye çalışacak. Boksta bir yumrukla her şey değişebilir ve ben Pacquiao’yu daha avantajlı görüyorum.”

Juan Manuel Marquez: Mayweather
‟Kimin kazanacağını söylemek büyük bir sorumluluk ama boks terimleriyle konuşursak; Mayweather ringde kendini nasıl konumlandıracağını biliyor, rakibini kendi hızına ve dövüşüne çekiyor. Pacquiao’nun yumruk gücü ve hızı önemli, en iyi vuruşları yapmak ana hedef olacak. Pacquiao yumruk almamak için yanları kullanan, kontralarla iyi baş eden dinamik bir dövüşçü. Bir sonuç söylemek zor ancak hakem kararına giderse, şüphesiz tartışmasız kararla Mayweather alacaktır.”

Miguel Cotto: Pacquiao
‟Manny patlayıcı, çabukluğu Floyd için önemli bir sorun olacak. Floyd zeki bir boksör ve Pacquiao’yu uzakta tutmaya çalışacak. Freddie Roach ile son iki maçımda çalıştım ve bana göre Freddie, Manny’i 2 Mayısa hazır edecek. Büyük bir şansı var.”

Ricky Hatton: Mayweather
‟Manny yüksek bir tempo tutturur ve onun üzerine atlamadan, hızlı elleriyle içeri girip, çıkarsa, şüphesiz Mayweather’ı yenecek stile sahip. Ancak, hepimizin yaptığı gibi kısa mesafede karşısına geçer ve yumruklamaya çalışırsa, Floyd’un eline düşer… Manny’nin onu yenecek stile sahip olduğunu düşünsem bile, gene de Mayweather diyeceğim. Mayweather her zaman kazanmanın bir yolunu buluyor, stilini adapte ediyor. Boksun en zeki dövüşçüsü Mayweather.”

Shane Mosley: Mayweather
‟Mayweather’ı neredeyse nakavt ediyordum. Bu Pacquiao’ya bir ipucu olmalı, onun rahat etmesine izin veremez. Eğer onu yenecekse bu ilk 3-4 rauntta olmalı. Mayweather alır. Ariza’ya da sahip, ama Pacquiao değil; Manny’i kişisel olarak sevsem ve ona en iyi dileklerimi sunsam da, kesinlikle Mayweather diyorum.”

İki hafta sonra: ‟Salonda kum torbasını yumruklarken Mayweather’a baktım, bacakları aynı gözükmüyor ama kendini hâlâh Pacquiao’dan sakınabilir. Hala Floyd diyorum ama şüphelerim yok değil. Pacquiao’nun yumruk gücü ve sinsi bir sol eli var. Floyd kendine çok güvenirse, ki bu olabiliyor, yakalanabilir.”

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Katedral

Katedral

1 hafta önce
Neyse O

Neyse O

2 ay önce
Öncü

Öncü

3 ay önce