Kardeşlik ve Birlik

Yugoslavya tarihinin unutulmaz liderlerinden Tito, 38 yıl önce bugün hayatını kaybetti. Tito’nun döneminde yaratılan mirasın önemli bir kısmı da spor alanındaydı…

A Milli Takım ve Kriz Geleneği

A Milli Futbol Takımı krizlerle anıldı ve anılmaya da devam edecek. Çünkü ülke, toplum ve ‘futbol ailesi’ krizleri bitirecekmiş gibi durmuyor.

Acaba?

2017 Avustralya Açık, Novak Djokovic için erken bitti. Üstelik turnuvaya veda ederken bize cevabını henüz bilmediğimiz bir soru da bıraktı.

Yeni Kral

Federer, Nadal ve Djokovic’le aynı dönemde oynamak… Andy Murray için zirve yolu hep imkansız görünüyordu ancak artık, onun zamanı!

Ofisten Öneriler #2

Socrates ofisinde ne okunuyor, ne izleniyor ve ne bekleniyor? Her pazar bir editör kendi seçkisini yapıyor. Onur Erdem seçimlerini yaptı.

Hentbol Evine Dönüyor!

Fransa’da düzenlenecek 2017 Hentbol Dünya Şampiyonası’nı neden izleyelim? Ozan Can Sülüm madde madde inceledi.

Mühendis

Dominic Thiem, dünya sıralamasının ilk 10’undaki en genç tenisçi. Bu başarının arkasındaki adam, Günter Bresnik’le konuştuk.

KARLAR DÜŞER

“Kış geliyor”, futbol için eskisi kadar korkunç bir cümle değil. Ama soğuk havalar, Sibirya’dan Türkiye’ye farklı bir kültürün habercisi.

Ofisten Öneriler #1

Socrates ofisinde ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Her pazar bir editör kendi seçkilerini yazıyor. Açılış Ali Çolak’tan.

Uzak

Soğuk, sıkıntı, bilinmezlik. Çoğumuzun aksine Tunç Fındık bunlardan hoşlanıyor. Türkiye’nin en özel dağcılarından biriyle, şehirde buluştuk.

EN İYİ 11: PREMIER LİG

Premier Lig’de 20 hafta geride kalırken, ligin en iyi 11’ini seçtik.

En İyi 11: Ligue 1

Ligue 1’de 19 hafta geride kaldı. İşte sezonun ilk bölümüne damga vuran oyunculardan oluşan ilk 11.

En İyi 11: Bundesliga

Bundesliga’da 2016-2017 sezonunda kimler öne çıktı? 16. hafta sonunda ligin en iyi 11’ini Caner Eler ve Fatih Demireli seçti.

En İyi 11: Süper Lig

Spor Toto Süper Lig’de ilk yarı Başakşehir’in liderliğiyle geçildi. İlk 16 maç itibarıyla ligin dikkat çeken isimlerini derledik.

İnsan Kalmak

Socrates’in 22. sayısında ana konu: Umut. Açılışta ise George Weah’ın öyküsü var.