socratesXreflect_alt

Ben Affleck’in Yönettiği AIR, Şimdi Prime Video’da Yayında!

3 dk

Ben Affleck’in yönettiği AIR, 12 Mayıs’tan itibaren dünya çapında Prime Video’da yayımlanmaya başladı.

Amazon Studios, Skydance Sports, Artists Equity ve Mandalay Pictures yapımı film 5 Nisan’da vizyona girdiğinden bu yana eleştirmenlerce övgüyle karşılandı.

Amazon Studios, Skydance Sports, Mandalay Pictures ve Ben Affleck ile Matt Damon’un Artists Equity adlı şirketinin yapımcılığını üstlendiği ve Ben Affleck’in yönettiği AIR filminin Türkiye’de 12 Mayıs’tan itibaren Prime Video’da yayına girdi.

İzleyenlerin ve eleştirmenlerin beğenisini kazanan AIR, halen Rotten Tomatoes sitesinde yüzde 92 Tomatometer derecelendirmesiyle ‘Certified Fresh’ kategorisinde bulunuyor ve yüzde 98 doğrulanmış izleyici puanına sahip. Filmlerin sinema seyircileri arasındaki çekiciliğini ölçen CinemaScore’da da ‘A’ puanıyla yer alıyor.

Ödüllü yönetmen Ben Affleck’in yönettiği AIR, henüz çaylaklık dönemindeki Michael Jordan ile Nike’ın yeni kurulan basketbol biriminin, Air Jordan markasıyla spor dünyasında ve çağdaş kültürde devrim yaratan ve oyunun kurallarını yeniden yazan olağanüstü işbirliğini gözler önüne seriyor. Bu ilham verici hikâye, her şeyi tehlikede olan sıradışı bir ekibin kaderini belirleyecek bir riske atılmasını, oğlunun muazzam yeteneğinin ne kadar değerli olduğunu bilen bir annenin ödün vermeyen vizyonunu ve tüm zamanların en iyisi olacak bir basketbol fenomenini takip ediyor.

AIR filminde Matt Damon, Nike’ın ünlü yöneticisi Sonny Vaccaro’yu; Ben Affleck, Nike’ın kurucu ortağı Phil Knight’ı canlandırıyor. Kadrodaki diğer önemli isimler arasında Rob Strasser rolünde Jason Bateman, David Falk rolünde Chris Messina, Peter Moore rolünde Matthew Maher, George Raveling rolünde Marlon Wayans, Howard White rolünde Chris Tucker, Deloris Jordan rolünde Viola Davis ve Horst Dassler rolünde Gustaf Skarsgard yer alıyor.

Matt Damon ilk kez Ben Affleck’in yönettiği uzun metraj bir filmde başrolü oynuyor. Senaryosunu Alex Convery’nin kaleme aldığı AIR filminin yapımcılığını David Ellison, Jesse Sisgold, Jon Weinbach, Affleck, Damon, Madison Ainley, Jeff Robinov, Peter Guber ve Jason Michael Berman üstlendi. Dana Goldberg, Don Granger, Kevin Halloran, Michael Joe, Drew Vinton, John Graham, Peter E. Strauss ve Jordan Moldo ise yönetici prodüktör olarak görev yaptı.

Bruce Springsteen, Cyndi Lauper, REO Speedwagon, The Clash, Night Ranger, Dire Straits, Grandmaster Flash & The Furious Five ve Squeeze gibi sanatçıların ve grupların 80’lerdeki pek çok unutulmaz hitinden oluşan soundtrack de Sony Music Entertainment'ın katalog bölümü olan Legacy Recordings tarafından dijital olarak yayımlandı.

*Bu içerik Prime Video reklamı içermektedir.

Socrates Dergi