Şevket F. Erbay

Tüm yazıları

Dört Başı Mamur

Ramil Guliyev harika bir adam. Sadece muhteşem işler başardığı pistte değil, dışarıda da. Londra’daki tarihi anları Ramil’in yanında geçiren gazeteci Şevket Furkan Erbay, ‘tanık olduğu’ Guliyev’i yazdı.

Temel Taşı: Çetin Şahiner

Binme tekniğiyle yüksek atlanan dönemde 2 metreyi aşan ilk Türk’tü. Çetin Şahiner, hâlâ atletizm tarihinin temel direkleri arasında sayılıyor.

Tırmanış: Eda Tuğsuz

20 yaşındaki Eda Tuğsuz’un 67 metrelik derecesi ciritin en büyükleriyle yarışır durumda. Peki Eda’yı gelecekte neler bekliyor?

Kenardaki Mutlular

Herkes, Rio Olimpiyatları’ndaki atletizm pistine madalya için çıkmadı. Bazıları yarışmak, bazıları “gidebildiği yere kadar gitmek” hedefindeydi…

Cengâverin Okları

Mete Gazoz, televizyon tarihimizin en çok izlenen okçuluk temasının kahramanı oldu. Spor gazetecisi Şevket Furkan Erbay’ın kaleminden…

Fetretin Sonu

Okçuluk bir dönem Türkiye’nin söz sahibi olduğu bir spordu. Şimdilerde ise yeni bir kuşak aradaki fetret devrini izlerini siliyor…

Avustralya Raporu: Nole ve Angie’nin Işığı

Son finalleri kadınlarda haybeden, erkeklerde ise harbiden olan Avustralya Açık bu defa ters işledi. Şevket F. Erbay yerinden yazdı.

Avustralya Raporu: Pizzacının Favorisi

Yarı finaller geride kaldı. Pizzacıların dahi tenis maçı yorumlayabildiği Melbourne’da yüze yüze turnuvanın sonuna geldik.

Avustralya raporu: Devlerin meydanı

Bir slam’de daha sona geldik. Ayaktakiler arasında yine Djokovic, Federer, Murray, Serena… Araya beklenmedik bir Konta karıştı, hepsi o. Şevket F. Erbay, Melbourne’dan yazdı.

Avustralya Raporu: Klişe Olan Erkekler mi?

Yılın ilk büyük tenis turnuvasında ikinci haftaya girdik. Şevket F. Erbay’ın Melbourne günlüklerinde yeni bir sayfa zamanı.

AVUSTRALYA RAPORU: EN İDEAL GÜN

Yılın ilk slam’inde maç izlemek için en iyi seçim ilk haftanın cumartesi günüydü. Şevket F. Erbay, bu keyifli deneyimi Melbourne’dan yazdı.

AVUSTRALYA RAPORU: İSİMSİZLER KOROSU

Victoria dolaylarında hava normale döndü ama Avustralya Açık’ın atmosferi dumanlı. Tek kadınlarda slam tarihinin en büyük seribaşı kıyımı burada yaşanıyor. Ortalık isimsizlerden geçilmiyor… Şevket F. Erbay, Melbourne’dan yazdı.

AVUSTRALYA RAPORU: VARSA YOKSA HEWITT

Tenis sezonunun açılış festivali Avustralya Açık’ta 2016 turnuvasının ilk turu geride kaldı. İlk turda Nadal-Verdasco başta olmak üzere bir dizi sert eşleşmeye rağmen yerelde üç gündür Lleyton Hewitt konuşuldu. Şevket F. Erbay, Melbourne’dan yazdı.

Boş Halkalar

Olimpiyat düzenlemenin ne kadarının prestij, ne kadarının ‘enayilik’ olduğu tartışmaları alevlendi. Görülüyor ki Atina 2004 yüzünden Yunanistan’ın başına gelenler halkların gözünü açtı, ama sermayenin derdi başka. Peki hangisi kazanacak?