Şevket F. Erbay

Tüm yazıları

Olimpiyat Mahallesi, Ian Thorpe Sokak…

Tarihin en iyi Olimpiyat Oyunları denince akla gelenlerden biri olan 2000 Sidney’in üzerinden 18 yıldan fazla zaman geçse de Olimpik Park’ta hâlâ 2000 ruhu yemyeşil. Parkı ziyaret eden yazarımız Şevket Furkan Erbay’ın izlenimleri…

Berlin 2018 Türkiye Kadrosu

Berlin Olimpiyat Stadı’ndaki altı günlük Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı formayı taşıyacak olan 44 atlet içinde kimin ne kadar şansı var? Atletleri yıl boyu yakından takip eden Şevket Furkan Erbay’dan mini bir tahmin serisi…

Açık Ara En İyisi

Antalya’daki 30 yıllık okçuluk klasiği Dünya Kupası mücadelesi geride kaldı. Her açıdan büyük övgüyü hak eden Okçuluk Dünya Kupası etabında, Yeşim Bostan makaralı yayda şampiyon olurken, Mete Gazoz ve Yasemin Anagöz karışık takımda üçüncü sırayı aldılar.

Dört Başı Mamur

Ramil Guliyev harika bir adam. Sadece muhteşem işler başardığı pistte değil, dışarıda da. Londra’daki tarihi anları Ramil’in yanında geçiren gazeteci Şevket Furkan Erbay, ‘tanık olduğu’ Guliyev’i yazdı.

Temel Taşı: Çetin Şahiner

Binme tekniğiyle yüksek atlanan dönemde 2 metreyi aşan ilk Türk’tü. Çetin Şahiner, hâlâ atletizm tarihinin temel direkleri arasında sayılıyor.

Tırmanış: Eda Tuğsuz

20 yaşındaki Eda Tuğsuz’un 67 metrelik derecesi ciritin en büyükleriyle yarışır durumda. Peki Eda’yı gelecekte neler bekliyor?

Kenardaki Mutlular

Herkes, Rio Olimpiyatları’ndaki atletizm pistine madalya için çıkmadı. Bazıları yarışmak, bazıları “gidebildiği yere kadar gitmek” hedefindeydi…

Cengâverin Okları

Mete Gazoz, televizyon tarihimizin en çok izlenen okçuluk temasının kahramanı oldu. Spor gazetecisi Şevket Furkan Erbay’ın kaleminden…

Fetretin Sonu

Okçuluk bir dönem Türkiye’nin söz sahibi olduğu bir spordu. Şimdilerde ise yeni bir kuşak aradaki fetret devrini izlerini siliyor…

Avustralya Raporu: Nole ve Angie’nin Işığı

Son finalleri kadınlarda haybeden, erkeklerde ise harbiden olan Avustralya Açık bu defa ters işledi. Şevket F. Erbay yerinden yazdı.

Avustralya Raporu: Pizzacının Favorisi

Yarı finaller geride kaldı. Pizzacıların dahi tenis maçı yorumlayabildiği Melbourne’da yüze yüze turnuvanın sonuna geldik.

Avustralya raporu: Devlerin meydanı

Bir slam’de daha sona geldik. Ayaktakiler arasında yine Djokovic, Federer, Murray, Serena… Araya beklenmedik bir Konta karıştı, hepsi o. Şevket F. Erbay, Melbourne’dan yazdı.

Avustralya Raporu: Klişe Olan Erkekler mi?

Yılın ilk büyük tenis turnuvasında ikinci haftaya girdik. Şevket F. Erbay’ın Melbourne günlüklerinde yeni bir sayfa zamanı.

AVUSTRALYA RAPORU: EN İDEAL GÜN

Yılın ilk slam’inde maç izlemek için en iyi seçim ilk haftanın cumartesi günüydü. Şevket F. Erbay, bu keyifli deneyimi Melbourne’dan yazdı.

AVUSTRALYA RAPORU: İSİMSİZLER KOROSU

Victoria dolaylarında hava normale döndü ama Avustralya Açık’ın atmosferi dumanlı. Tek kadınlarda slam tarihinin en büyük seribaşı kıyımı burada yaşanıyor. Ortalık isimsizlerden geçilmiyor… Şevket F. Erbay, Melbourne’dan yazdı.