Mehmetcan Arısoy

Tüm yazıları

Gümüş Ülkesinin Gençleri

Dünya Kupası’nda büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Arjantin’de artık kabuk değişimi vakti gelmiş durumda. Eski jenerasyonun yerini alması beklenen gençler ise ilk sınavını İspanya’da düzenlenecek L’Alcudia turnuvasında verecek.

Sampaoli’nin Takıntısı

2014 Brezilya’da final oynayan Arjantin elemelerde büyük zorluklar yaşayarak geldiği Rusya’da tam anlamıyla dibe vurdu. Fatura ise teknik direktör Jorge Sampaoli’ye kesildi, en çok da onun Maximiliano Meza tercihine….

Serie A Treni

Ülke futbolunun zirve ligi Serie A’da şampiyon belli oldu. Serie B’deyse üst lige çıkan Empoli ve Parma’yı takip edecek son takım hala meçhul. Pek tabii bu gizem çözülmeden önce bizi nefis bir play-off mücadelesi bekliyor.

Vaftizci Yahya ve Bir Aziz

İtalya deyince akla gelen diğer şehirler; Roma, Milano, Torino ve Floransa’nın aksine Venedik ile futbol hiçbir zaman birlikte anılmadı. Ama New York’lu bir avukat ve İtalyan futbol efsanesinin ortaklığı ile bu görüşü yıkma planlarına başladılar… Mehmetcan Arısoy yazdı.

Milenyum: Lazio’nun Alternatif Tarihi

1992 yılında Romalı iş adamı Sergio Cragnotti, SS Lazio başkanı oldu. Kulüp tarihinin çok keskin iniş ve çıkışlara sahne olacak dönemi başlıyordu. Mehmetcan Arısoy, Cragnotti ve Lazio Projesi’ni yazdı.