Kutay Ersöz

Kutay Ersöz

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden 2007 yılında mezun oldu. 2009'den beri spor medyasının çeşitli alanlarında çalıştı.

Tüm yazıları

Gölge Kral

Real Madrid denince akla ilk olarak Cristiano Ronaldo geliyor olabilir. Portekizli; takımın yıldızı, golcüsü, şovmeni… Ama takımın gerçek sahibi ve ruhu, başka bir oyuncu: Sergio Ramos!

Öncü

Lale Orta, Türk futbolunun öncülerinden. ‘Erkek sporu’ olarak görülen futbolda duvarları yıkaran maç yöneten Orta, kariyerini ve yaşadıklarını Socrates’e anlattı.

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #6

Atletico Madrid, Londra’da tur peşinde. La Liga ekibi, bunu daha önce 2014’te de yaşamıştı ve Stamford Bridge’den tarihi bir zaferle ayrılmıştı.

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #5

Werder Bremen ile Anderlecht arasında oynanan maçtan önce kimse muhteşem bir geri dönüşe tanık edeceğinin farkında değildi. Fakat o gün Weser-Stadion’da yaşananlar, bugün hâlâ Şampiyonlar Ligi’nin unutulmazları arasında yer alıyor.

İtalya’sız Dünya Kupası: Ventura’nın Suçu Ne?

İtalya, San Siro’da İsveç’i yenemedi ve Dünya Kupası’nın dışında kaldı. Başarısızlığın faturası teknik direktör Gian Piero Ventura’ya kesildi. Peki bu hesabı sadece o mu ödemeli?

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #4

Manchester kenti, tarihinde ilk kez 2011 yılında iki takımıyla birden Kupa 1’deydi. İki takımın final oynamasını bekleyenler bile vardı ama en kötüsü oldu. United ve City aynı günde elendiler. Üstelik henüz grup aşamasında…

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #3

Manchester United’ın Bayern Münih’i yendiği 1999 finalini herkes hatırlar. Oysa mucizeler silsilesi çok daha öncesinde başlamıştı.

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #2

Son iki yılın şampiyonu Real Madrid, bu hafta Borussia Dortmund’a konuk olacak. ‘Galacticos’ 2013’te aynı stada uğradığında tarihinin en büyük hezimetlerinden birini yaşamıştı.

Hazan Mevsimi

‘Metin Oktay Ruhu’ bir Eylül ayında doğmuştu. Ancak Kral’ın kariyerinde bir de ‘Kara Eylül’ vardı.

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #1

Turnuvaların en çok finalleri hatırlanır. 2010’da ise öyle bir yarı final eşleşmesi oynandı ki Şampiyonlar Ligi tarihinin birçok finalinden daha çok öne çıktı.

Kaptanlık Bandı

Fenerbahçe’de çok fazla sorun var. Anlatmak uzun sürebilir ama Ozan Tufan’ın kaptanlık bandını takması önemli bir özet olarak sunulabilir.

Ofisten Öneriler #17

Socrates ofisinde ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Bu hafta sıra Kutay Ersöz’de…

Uzun Yol: Göztepe

Göztepe yeniden Süper Lig’de… Buraya uzun bir yoldan geldiler ve belki de en uzun kısmı son maçlarıydı.

1.Lig’de İlk Yıllar ve Tarihe Geçenler

1960’ların ortası Anadolu futbolunda önemlidir. Birçok kulüp ilk kez o yıllarda sahaya çıktı ve birçok futbolcu gol atarak adını tarihe yazdırdı.

Doğru İsim Yanlış Plan: Badou Ndiaye

Kadrosunu yeniden yapılandıran Galatasaray, yüksek bir bedelle Osmanlıspor’dan Badou Ndiaye’yi transfer etti. Peki ama neden?