Kutay Ersöz

Kutay Ersöz

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden 2007 yılında mezun oldu. 2009'den beri spor medyasının çeşitli alanlarında çalıştı.

Tüm yazıları

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #3

Manchester United’ın Bayern Münih’i yendiği 1999 finalini herkes hatırlar. Oysa mucizeler silsilesi çok daha öncesinde başlamıştı.

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #2

Son iki yılın şampiyonu Real Madrid, bu hafta Borussia Dortmund’a konuk olacak. ‘Galacticos’ 2013’te aynı stada uğradığında tarihinin en büyük hezimetlerinden birini yaşamıştı.

Hazan Mevsimi

‘Metin Oktay Ruhu’ bir Eylül ayında doğmuştu. Ancak Kral’ın kariyerinde bir de ‘Kara Eylül’ vardı.

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #1

Turnuvaların en çok finalleri hatırlanır. 2010’da ise öyle bir yarı final eşleşmesi oynandı ki Şampiyonlar Ligi tarihinin birçok finalinden daha çok öne çıktı.

Kaptanlık Bandı

Fenerbahçe’de çok fazla sorun var. Anlatmak uzun sürebilir ama Ozan Tufan’ın kaptanlık bandını takması önemli bir özet olarak sunulabilir.

Ofisten Öneriler #17

Socrates ofisinde ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Bu hafta sıra Kutay Ersöz’de…

Uzun Yol: Göztepe

Göztepe yeniden Süper Lig’de… Buraya uzun bir yoldan geldiler ve belki de en uzun kısmı son maçlarıydı.

1.Lig’de İlk Yıllar ve Tarihe Geçenler

1960’ların ortası Anadolu futbolunda önemlidir. Birçok kulüp ilk kez o yıllarda sahaya çıktı ve birçok futbolcu gol atarak adını tarihe yazdırdı.

Doğru İsim Yanlış Plan: Badou Ndiaye

Kadrosunu yeniden yapılandıran Galatasaray, yüksek bir bedelle Osmanlıspor’dan Badou Ndiaye’yi transfer etti. Peki ama neden?

2003 Yazı: Muhteşem Yazın Ertesi

Türkiye Futbol Milli Takımı, 2002 Dünya Kupası’nın ertesi senesinde, 2003 yılında Fransa’daydı. Coşku, heyecan ve umutlar yine taptazeydi.

“Fenerbahçe taraftarı zoru başardı”

Fenerbahçe Basketbol Takımı bu sezona damga vurdu. Başarının arkasında ise bir tezahürat vardı. “Güneşimi Kaybettim” şarkısını seslendiren Mithat Körler, sezonun tezahüratını yorumladı.

A Milli Takım ve Kriz Geleneği

A Milli Futbol Takımı krizlerle anıldı ve anılmaya da devam edecek. Çünkü ülke, toplum ve ‘futbol ailesi’ krizleri bitirecekmiş gibi durmuyor.

Sezgin Coşkun: Ankaragücü’nün tarihine geçtik

Ankaragücü kötü geçen yıllarına son verdi. Şampiyonlukla biten sezonu takımın tecrübeli ismi Sezgin Coşkun ile konuştuk.

Şampiyonlar Ligi’nde Sezonun En Güzel 10 Golü

Şampiyonlar Ligi’nde sezon sona erdi, bize de hatıralar kaldı. O hatıraların en somutları ise tabi ki goller. UFEA sezonun en

Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid Hanedanlığı

Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’ni bir kez daha kazandı. Kalite, galibiyette öne çıksa da başarıda başka detaylar da mevcut…