İnan Özdemir

İnan Özdemir

2009'da girdiği Galatasaray Üniversitesi'nden mezun olmaya çalışıyor. 2010'da girdiği spor medyasında ise Eurosport Türkiye'de internet sitesi editörlüğü ve spikerlik yaptı. Şu sıralar Socrates'te editör.

Tüm yazıları

Thibaut Pinot’nun Bakışı

Thibaut Pinot, 2018 sezonunu müthiş bir galibiyetle tamamladı. Peki Il Lombardia zaferi, onun için yeni bir dönemin kapılarını mı açacak?

Yirmi Yıl Önce, Yirmi Yıl Sonra

Fransa-Hırvatistan eşleşmesi, 1998 Dünya Kupası’nı yeniden akıllara getirdi. Yirminci yıl dönümünde Maviler’in zaferle bitirdiği Fransa 1998’i hatırlayalım.

Dünya Kupası’nda Günün Menüsü #24

2018 Dünya Kupası’nda yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. İnan Özdemir’den günün menüsünü dinleyelim…

Kayıp Zamanın İzinde

Gianni Mura 1967’de Fransa Turu’na geldiğinde elinde bir daktilo vardı. Aynı daktiloyu yarım asır yanında taşıdı. Geçen seneye kadar. İtalyan gazeteciyle Fransa’da konuşmuştuk.

Reçete

Fransa’nın 1984’teki Avrupa şampiyonluğunda Jean-François Domergue gizli kahramandı. UEFA Elit Futbolcu Gelişim Direktörü Domergue’le Fransız yeni dalgasını, altyapı çalışmalarını ve Türk futbolunu konuştuk.

Maç #17: Rusya – Mısır

Mohammed Salah iyileşecek mi? Rusya – Mısır maçı öncesi, akıllardaki en büyük soru bu. İki takıma göz atalım.

Maç #16: Polonya-Senegal

Robert Lewandowski mi Sadio Mane mi? H Grubu’nun kritik mücadelesini kim kazanacak? Önemli mücadeleye göz atalım.

Maç #15: Kolombiya-Japonya

Dünya Kupası’nda altıncı gün renkli bir maçla açılıyor. Peki kim şanslı? Kolombiya mı Japonya mı?

2018 Dünya Kupası G Grubu: Bu Sene O Sene mi?

2018 Dünya Kupası’na artık sayılı günler kaldı. Turnuva başlamadan hemen önce, gruplara hızlı bir bakış atma zamanı… Sırada G Grubu var.

Gözyaşlarından Sonra

Mohamed Salah olağanüstü bir sezonu gözyaşlarıyla bitirdi. Ama 2018 Dünya Kupası ona yeni bir fırsat daha sunacak. Güzel bir filmin etkileyici son sahnesi için…

Hatırlanacak Bir Takım

Jürgen Klopp’un Liverpool’u kusursuz bir takım değil, birçok eksiği var. Ama her şeyden önemlisi, hatırlanacak bir takım.

Hâlâ Dün Gibi

LeBron James play-off tarihin en iyi performanslarından birini Toronto karşısında ortaya koydu. Ve övgüler, yaptıklarını anlatmakta hafif kalıyor.

Bir Zamanlar Emek’te

Hikmet Dikmen ile Çınarcık’ta buluştuk; hayatını adadığı Emek Sineması’nın tarihini ve yeni hâlini konuştuk. İslam Çupi de sohbete rakısıyla eşlik etti…

Markelle Fultz’un Dönüşü

Markelle Fultz 68 maç sonra sahalara döndü ve Philadelphia 76ers formasıyla en iyi maçını çıkardı. 19 yaşındaki çaylağın gizemli dünyasında yeni bir sayfa.

Yarışmak Güzeldir

Vincenzo Nibali 2018 Milan-Sanremo’yu kazanırken modern bisikletin en farklı şampiyonlarından biri olduğunu yeniden gösterdi. İtalyan bisikletçinin portresi…