İnan Özdemir

İnan Özdemir

2009'da girdiği Galatasaray Üniversitesi'nden mezun olmaya çalışıyor. 2010'da girdiği spor medyasında ise Eurosport Türkiye'de internet sitesi editörlüğü ve spikerlik yaptı. Şu sıralar Socrates'te editör.

Tüm yazıları

Isaiah Thomas’ın Son Gülüşü

Isaiah Thomas’ın Cleveland Cavaliers macerası inişli çıkışlı başladı. Peki yolun geri kalanında her zamanki gibi son gülen olacak mı? Veya bu doğru bir soru mu?

Yarının ve Bugünün Takımı

Brad Stevens 41 yaşında nasıl NBA’in en gözde koçlarından birine dönüştü ve Boston Celtics’i eksiklerine rağmen ligin zirvesine çıkardı?

Hep Aynı Şarkı

NBA’de oyun, sistemler, başroller değişiyor ve tek bir şey aynı kalıyor: San Antonio Spurs.

Contador’un Son Yarışı

Alberto Contador görkemli ve olaylı kariyerine sıra dışı bir nokta koydu. Peki İspanyol bisikletçiyi nasıl hatırlayacağız? Angliru’yu ve öncesini anımsayalım.

Fırtınadan Sonra

Cleveland Cavaliers ile Boston Celtics NBA’de yılın takasına imza attı. Peki Kyrie Irving’in ayrılma isteğiyle başlayan takas sürecinden kim kârlı çıktı?

Tepenin Ardı

Usain Bolt’un atletizm kariyerindeki son bireysel finalinin galibi Justin Gatlin oldu. 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası’nın olaylı erkekler 100 metre finalinden notlar.

Bolt’tan Önce, Bolt’tan Sonra

Usain Bolt, 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası’nda son kez 100 metrede koşacak. Peki Jamaikalı atlet geriye nasıl bir miras ve boşluk bırakacak?

İnsan ve Makine

Chris Froome’u yenmek neden bu kadar zor? 2017 Fransa Bisiklet Turu’nun sonuna yaklaşırken farklı yönleriyle Chris Froome portresi.

Romain İmparatorluğu

1985’ten beri Fransa bisikletteki yeni şampiyonunu bekliyor. 1990 doğumlu Romain Bardet, 2017 Fransa Bisiklet Turu’nda bu hasreti dindirecek mi?

Ofisten Öneriler #14

Socrates ofisinde ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Her pazar bir editör kendi seçkilerini yazıyor. Sıra bu hafta İnan Özdemir’de.

Bir Başkası: Althea Gibson

Williams kardeşlerden önce Althea Gibson vardı ve her şeyin başında tarih yazmadan evvel sadece ‘birisi’ olmak istemişti. Şampiyonluk sonra geldi.

Suçlar ve Kabahatler

Bir kaza ve karar sonucunda Mark Cavendish ile Peter Sagan, 2017 Fransa Bisiklet Turu’nun dışında kaldı. Olaylı günden notlar.

Hayat Var

Andy Schleck başarılar ve hayal kırıklarıyla dolu bisiklet kariyerini, emeklilik dönemini, yeni hayatını Socrates’e anlattı.

2017 Fransa Bisiklet Turu’nda İzlenecek 29 Şey!

2017 Fransa Bisiklet Turu’ndan neler bekliyoruz, istiyoruz, diliyoruz? Almanya’dan başlayacak yarış öncesinde 29 maddelik bir liste.

Şans Kapıyı Kırınca

Taylor Phinney, 2017 Fransa Turu’nun en güzel öykülerinden biri olacak. Sadece katılımıyla bile…