Feyyaz Sonbudak

Feyyaz Sonbudak

Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarım Öğrencisi. Lise yıllarında yarı profesyonel basketbol oynadı. Zamanının çoğunu NBA izleyerek ve bilim kurgu romanları okuyarak geçiriyor. Ek olarak Ricky Rubio’nun 1 numaralı hayranı.

Tüm yazıları

Ana Kuzusu

Ricky Rubio’nun annesi Tona’nın Ricky’ye düşkünlüğü kaçınılmaz olarak aralarında özel bir bağ oluşturdu. Tona her zaman ortanca oğlunun yanındaydı, Ricky de onun kanatlarının altında…

İgnes Fatui

İstenileni verecekmiş gibi yapıp vermeyen, yanıltıcı ve cezbedici şey.

E-Spor’da Yapay Zekâ Çağı

Elon Musk’ın kurucu ortağı olduğu OpenAI firması, ürettiği yapay zekalarıyla dünyanın en iyi Dota 2 takımının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Maç #47: İngiltere-Belçika

G Grubu’nun liderlik pozisyonu, bir lütuftan çok bir lanet gibi…

Maç #48: Panama-Tunus

İngiltere-Belçika maçının kabak tadı vermesi halinde bu maça da bir göz atmak isteyebilirsiniz. Zira Panama tribünleri turnuvanın en renklilerinden biri.

Maç #44: İsviçre-Kosta Rika

Kosta Rika’nın hücum verimsizliği ve Vladimir Petkovic’in pragmatist kimliği bizlere seyir zevki düşük bir 90 dakika yaşatabilir.

Maç #43: Sırbistan-Brezilya

Keylor Navas’ın efsanevi direnişini uzatma dakikalarında yıkabilen Brezilya’da Neymar’ın performansı henüz istenilen seviyede değil.

Maç #41: Güney Kore – Almanya

Joachim Löw’ün ciddi olarak tartışıldığı bu günlerde, koltuğunu sağlama alabilmesi için kazanması şart.

Maç #42: İsveç-Meksika

Son Dünya Kupalarında istisnasız olarak son 16 turuna kalmayı başaran Meksika, bir çuval inciri berbat etmeme konusunda deneyimli bir takım.

Ketçap Teorisi

Gonçalo Guedes, harcadığı kolay pozisyonlardan ötürü eleştirilerin odak noktası. Ronaldo içinse bunlar bir teorinin parçası.

Maç #14: Tunus-İngiltere

Yetenekli bir kadroyla Rusya’nın yolunu tutan İngiltere’nin Tunus maçıyla görücüye çıkması bir lütuf olduğu kadar lanetleri de olabilir.

Maç #13: Belçika-Panama

Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan Panama’ya karşı Kevin De Bruyne’nin önderliğindeki Belçika, diğer favorilere taş çıkartan bir galibiyet alabilecek mi?

Maç #12: İsveç-Güney Kore

İsveç ve Güney Kore. İki zıt futbol mantalitesinin çarpışmasından nasıl bir sonuç çıkacağını tahmin etmek bir hayli zor.

Son Dans

Madeira adasındaki günlerinden Euro 2016 zaferine dek Cristiano Ronaldo, yoluna çıkan her sorunu tek başına aşmak istedi. Kariyerinin son evresindeyse bazı şeyler değişti…

Fardo*

Milan’ın 9 numarasını sırtına geçirmek yeterince ağır bir yük. Andre Silva’nın omzundaysa San Siro’nun hatıraları kadar ülkesi Portekiz’in umutları da var.