Cihat Gemici

Tüm yazıları

Orta Sıkletin Yeni Kralı: Canelo

Boks dünyasının aylardır beklediği rövanş maçında Gennady Golovkin’i puanla mağlup eden Saul ‘Canelo’ Alvarez, orta sıklet kemerlerini beline taktı. İşte Meksikalı boksörün hikâyesi…

Hollywood’da Yükselen Bir Yıldız

Profesyonel kariyerine ABD’de devam eden Türk boksör Cem Kılıç ile Ankara ziyaretini fırsat bilerek özel bir röportaj gerçekleştirdik. Kılıç’ın Jermell Charlo’dan Mike Tyson’a uzanan arkadaş listesi oldukça etkileyici. Hayat hikâyesi ise yeni taşındığı Los Angeles’ın Hollywood filmlerini aratmıyor.

Donald Trump’ın Özür Dilediği Şampiyon: Jack Johnson

Geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Donald Trump tarafından resmi özür dilenen eski dünya şampiyonu boksör Jack Johnson, ringdeki ırk ayrımının ilk kurbanlarından biriydi.

Zirveye Doğru

Türk boks tarihinin en önemli maçlarından birisi 7 Ekim’de gerçekleşecek. Avni Yıldırım, Muhammed Ali Kupası çeyrek finalinde ünlü İngiliz boksör Chris Eubank Jr. ile karşılaşacak.

Kızgın Boğa: Jake LaMotta

Jake LaMotta, 96 yaşında hayatını kaybetti. ‘Kızgın Boğa’nın ilginç yaşamını ve boks kariyerini hatırlayalım.

Meksika Stili

Boks dünyası 16 Eylül’deki müthiş kapışmayı bekliyor. Canelo-Golovkin mücadelesi nasıl ortaya çıktı, favori olan taraf kim?

Prestij

Wladimir Klitschko emekli oldu. Onun, herkese bir gösteri sunduğu kariyerini Cihat Gemici yazdı.

Fatih Keleş: “Hedefim Dünya Şampiyonluğu”

Türk boks tarihinde hem amatörde hem de profesyonelde Avrupa şampiyonu olan ilk sporcu Fatih Keleş, kariyerini Cihat Gemici’ye anlattı.

Veliaht

Anthony Joshua parlak kariyerinin en önemli maçlarından birine çıkmaya hazırlanıyor. Ünlü boksörün farklı bir portresine bakalım.

Gennady Golovkin: Olağan Şüpheli

Yenilgisiz boksör Gennady Golovkin ringe çıkıyor.

Kördüğüm

Jack Badou ve James DeGale, süper orta sıkletin en iyisi olmak için ringe çıktı. Ancak sonuç, beraberlikti… Cihat Gemici yazdı.

Soğuk Savaş

Hafif ağır sıklet unvan maçında Sergey Kovalev ve Andre Ward karşı karşıya geliyor. Cihat Gemici, bu önemli maçı yazdı.