Buğra Balaban

Buğra Balaban

Koç Üniversitesi çıkışlı. Socrates'te editörlük, Eurosport Türkiye'de spor spikerliği yapıyor. Zamanının çoğunu NBA ve Avrupa basketboluyla geçiren bir istatistik sever.

Tüm yazıları

Drummond’ın Yeniden Keşfi

Sezon beklentilerin çok üzerinde başlayan Detroit Pistons için parkedeki değişimin merkezinde Andre Drummond var. Hücumdaki değişimlerle genel takım yapısına sayılar ve videolarla göz atalım.

Yeni Model Thunder

Pivot Melo, geçiş hücumları, savunma etkinliği… Yeni model Oklahoma City Thunder’ın ilk maçlardaki görünümünü sayılar ve videolarla inceleyelim.

Yeniden İstanbul’da: David Blatt

David Blatt, NBA ve Maccabi söylentileri arasında bir yıl daha İstanbul’da. Koçla değişen Daçka’yı, NBA hedeflerini ve Igor Kokoskov’u konuştuk.

Sarsıntı

Eski NFL oyuncularında birbiri ardına rastlanan C.T.E. vakaları, ‘Amerika’nın Sporu’na yöneltilen soru işaretlerini derinleştiriyor.

Ofisten Öneriler #19

Socrates ofisinde ne izleniyor, ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Ofisten Öneriler’de bu hafta sıra Buğra Balaban’da…

Kritik Viraj: Letonya

Türkiye, EuroBasket 2017’de bir üst turda İspanya’yla karşılaşmamak için Letonya’yı yenmek zorunda. Bu önemli karşılaşma öncesi Letonya’nın öne çıkan özelliklerine göz atalım.

Kenetlenme Zamanı

EuroBasket’e günler kala Milli Takım’ın en tecrübeli oyuncularından Semih Erden, büyük şampiyonalarda takım ruhunu nasıl ayakta tuttuklarını anlattı. Semih’e göre işin sırrı oyuncuların asla birbirini yarı yolda bırakmamasında.

Ailenin Yılmayan Basketbolcusu

Sinan Güler için basketbol bir aile geleneğiydi. Basketbolun içinden gelen ailesi, kariyeri boyunca yanındaydı. Şimdi o da Milli Takım arkadaşlarının her daim yanında olmaya çalışıyor.

Destek Verme Sırası Doğuş’ta

Doğuş Balbay, çok genç yaşta A Milli Takım kapısını aralamıştı. Artık o dönem gördüğü desteği yeni jenerasyona aktarma zamanı…

Melike Pekel Paris Yolunda

Şampiyonlar Ligi finalisti Paris Saint-Germain’e transfer olan milli futbolcu Melike Pekel’e imza sürecine dair üç soru yönelttik.

12 Cesur Yürek Avrupa Şampiyonu

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, Tenerife’deki turnuvada namağlup Avrupa şampiyonluğuna uzandı. Kupaya giden yolu kahramanlarından dinledik.

NBA’de İttifak Çağı

NBA’de Warriors ve Cavaliers’ın çıktığı basketbol seviyesi hem takım yöneticilerini hem de oyuncuları yeni ittifaklar aramaya itiyor.

Hasat Zamanı

LaVar Ball, çocuklarını birlikte oynatmaya başladığında en küçükleri dört yaşındaydı. En büyükleri Lonzo ise bugünlerde NBA’in kapısını aralamakla meşgul.

Cleveland ve Sıradaki Hamle

Cleveland Cavaliers için önümüzdeki sezon hayati önem taşıyor ve Warriors’a karşı yapabilecekleri en iyi hamle Paul George gibi görünüyor.

Sezonun Golcüleri: Timo Werner

Timo Werner, Bundesliga’da bu sezon attığı 21 golle beklentileri yerle bir ederken RB Leipzig mucizesinin de baş aktörlerindendi.