Buğra Balaban

Buğra Balaban

Koç Üniversitesi çıkışlı. Socrates'te editörlük, Eurosport Türkiye'de spor spikerliği yapıyor. Zamanının çoğunu NBA ve Avrupa basketboluyla geçiren bir istatistik sever.

Tüm yazıları

Benzersiz

Katie Ledecky, 15 yaşında zirveye çıktı ve o günden beri yanına yaklaşan olmadı. ABD’li yüzücünün karakterini ve izlediği yolu, yakınındakiler anlattı.

2018 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’ndan Kalanlar

2018 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası geride kaldı. Birmingham’da düzenlenen şampiyonanın öne çıkanlarını, organizasyon sorunlarını ve Türkiye’nin tek sporcuyla katılmasını gazeteci Şevket Furkan Erbay’a sorduk.

Olimpiyattan Sonra Hayat

Birçok olimpik sporcu, aktif spor yaşamları sona erdikten sonra ne yapacağını bilmiyor. Bu konu üzerine çalışan Alper Kasapoğlu ve Gearoid Towey’yle olimpiyattan sonraki hayatı konuştuk.

Asfalttan PyeongChang’a

Hamza Dursun’un tesadüfen başladığı, yazları asfalt üzerinde antrenman yaptığı kayaklı koşu yolculuğunda sıradaki durak PyeongChang. Dursun’un olimpiyat hikâyesini kendisinden dinledik.

Tebdil-i Mekânda Ferahlık: DeAndre Jordan

8 Şubat’ta sona erecek NBA takas döneminde adı sıkça geçen isimlerden biri de DeAndre Jordan. Peki DJ için olası yeni adresler hangileri?

Tebdil-i Mekânda Ferahlık: Kemba Walker

NBA’de bu sezon takas dönemi 8 Şubat akşamı sona eriyor. Adı takas söylentilerine karışan isimlere yeni duraklar aramaya Kemba Walker’la başlıyoruz.

Beşiktaş Cyle Larin’den Ne Beklemeli?

Beşiktaş, Kanadalı golcü Cyle Larin’le anlaştı. Eurosport’ta MLS maçları da anlatan Buğra Balaban, Larin’in geçmişini ve ileriye dönük beklentilerini yazdı.

Yeni Kraliçe: Alina Zagitova

Artistik patinajda 2018 Avrupa Şampiyonası geride kaldı. Avrupalı sporcuları için Olimpiyat öncesindeki son ciddi sınavdan geriye kalanlar…

Luka Doncic Dalya Diyor

Luka Doncic, bu akşam Baskonia karşısında Real Madrid formasıyla ligdeki 100. maçına çıkıyor. Sloven yıldızın dalya yolculuğundaki birkaç durağı hatırlayalım…

Pis Kokular: FIFA ve Doping

Rusya’da devlet destekli doping sisteminin başında olduğu iddia edilen Vitaly Mutko’yu soruşturanlar bir bir FIFA’dan uzaklaştırılıyor. Peki FIFA Mutko’yu mu koruyor, yoksa dopingi örtmeye mi çalışıyor?

Drummond’ın Yeniden Keşfi

Sezon beklentilerin çok üzerinde başlayan Detroit Pistons için parkedeki değişimin merkezinde Andre Drummond var. Hücumdaki değişimlerle genel takım yapısına sayılar ve videolarla göz atalım.

Yeni Model Thunder

Pivot Melo, geçiş hücumları, savunma etkinliği… Yeni model Oklahoma City Thunder’ın ilk maçlardaki görünümünü sayılar ve videolarla inceleyelim.

Yeniden İstanbul’da: David Blatt

David Blatt, NBA ve Maccabi söylentileri arasında bir yıl daha İstanbul’da. Koçla değişen Daçka’yı, NBA hedeflerini ve Igor Kokoskov’u konuştuk.

Sarsıntı

Eski NFL oyuncularında birbiri ardına rastlanan C.T.E. vakaları, ‘Amerika’nın Sporu’na yöneltilen soru işaretlerini derinleştiriyor.

Ofisten Öneriler #19

Socrates ofisinde ne izleniyor, ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Ofisten Öneriler’de bu hafta sıra Buğra Balaban’da…