Aras YETİŞ

Aras YETİŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden mezun oldu. 2015'ten beri Eurosport Türkiye'de spikerlik ve Socrates'te editörlük yapmakta. Tenis ve snooker'la ilgileniyor.

Tüm yazıları

Dünyanın İlk E-Spor Filmi: İyi Oyun

League of Legends fenomeni artık beyaz perdede… Yönetmen Umut Aral’la, ilk uzun metrajlı filmi İyi Oyun üzerine konuştuk.

Pistol Pete

Pete Sampras kort üstünde riskli ve cüretkâr bir tenis oynayarak en iyilerden oldu. Elinde raket yokken ise sakin, mesafeli ve içine kapanıktı.

Jimbo’nun Hikayesi

Sekiz kez Grand Slam şampiyonu Jimmy Connors, genellikle problemli bir karakter olarak hatırlanır. Fakat efsane raketin geçmişinde bundan daha fazlası var.

Başkasının Hayatı

Birçoklarının hayalini kuracağı hayat, Nick Kyrgios için hiç de cazip değil. İşte tenisin asi çocuğunun büyük ikilemi…

Anka Kuşu

Akdeniz Oyunları’nda hem tekler hem de çiftler kategorilerinde altın madalya kazanan Başak Eraydın, kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını Socrates’e anlatmıştı.

Maç #54: Belçika-Japonya

G Grubu’nu, oynadığı keyif veren futbolla lider bitiren Belçika için sıradaki rakip Japonya…

Maç #53: Brezilya-Meksika

Meksika, grup aşamasında son şampiyon Almanya’yı mağlup ederek dikkatleri üzerine çekmişti. Sırada bir başka kupa favorisi, Brezilya var…

Maç #26: Sırbistan-İsviçre

E Grubu’na Kosta Rika galibiyetiyle güçlü bir giriş yapan Sırbistan’ın sıradaki rakibi İsviçre…

Maç #25: Nijerya-İzlanda

Arjantin karşısında aldığı beraberlikle Dünya Kupası serüvenine başlayan İzlanda, Nijerya önünde bu kez galibiyetle tanışma amacında…

Maç #24: Brezilya-Kosta Rika

İsviçre karşısında aradığını bulamayan şampiyonluk favorisi Brezilya, ilk maçını kaybeden Kosta Rika’ya ikinci darbeyi vurmaya çalışacak…

2018 Dünya Kupası A Grubu: Sürprize Açık

Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası’na artık sayılı günler kaldı. Turnuva başlamadan hemen önce, gruplara hızlı bir bakış atma zamanı…

Duvar

Rafael Nadal’ın en güçlü yönü nedir? Hız? Kuvvet? Dayanıklılık? 16 kez Grand Slam şampiyonunun buna beklediğimizden farklı bir cevabı var.

La Decima’ya Karşı La Zocima

Fenerbahçe Doğuş ikinci, Zeljko Obradovic ise onuncu EuroLeague şampiyonluğunun peşinde. Real Madrid cephesinde ise aynı büyülü başarının planları yapılıyor…

19 Yıl Sonra

Belgrad’da beklenen gün geldi çattı. Fenerbahçe Doğuş, Final Four’daki ilk maçında Zalgiris’le karşı karşıya. 1999’dan beri ilk dörtlü finalini oynamaya hazırlanan Kaunas ekibini kaptan Paulius Jankunas, Edgaras Ulanovas ve Eurelijus Zukauskas’la mercek altına aldık.

Çıplak Kral

Mark Williams önce dünya şampiyonu oldu sonra soyundu… Üçüncü Crucible zaferini, ikincisinden tam 15 yıl sonra kazanan renkli ismin kariyer yolculuğunu hatırlıyoruz.