Ali Çolak

Ali Çolak

Aralık 2015'ten beri Socrates'te çalışıyor. Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Bisiklet ve basketbol en çok ilgilendiği sporlar.

Tüm yazıları

Ofisten Öneriler #20

Socrates ofisinde ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Her pazar bir editör kendi seçkilerini yazıyor. Sıra tekrar Ali Çolak’ta.

İsrail’de Üç Gün

Bir bisiklet takımının içinde yer almak nasıl bir deneyim? Israel Cycling Academy’nin sezon öncesi tanışma kampını takip eden Ali Çolak, izlenimlerini yazdı. 

Ahmet Örken İçin İlk Adım

Israel Cycling Academy, yeni sezon hazırlıklarına takım tanıtımı ve basın toplantısıyla başladı. Peki 2018, Ahmet Örken ve yeni takımı için ne ifade ediyor? Ali Çolak, İsrail’den yazdı.

Kayserispor-Sivasspor: 17 Eylül 1967 Faciası

17 Eylül 1967’deki Kayserispor-Sivasspor maçında yaşanan ve 43 kişinin hayatını kaybettiği facia, ülke spor tarihinin en karanlık anlarından. Faciayı kitaplaştıran Kenan Başaran’la konuştuk.

Ofisten Öneriler #13

Socrates ofisinde ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Her pazar bir editör kendi seçkilerini yazıyor. Sıra tekrar Ali Çolak’ta.

Adada İki Hafta

Isle of Man TT, eşine fazla rastlanmayan bir spor organizasyonu. Man Adası’ndaki bu motosiklet yarışı, tehlikeli olduğu kadar ilgi çekici de…

Başkalarının Derbisi

Belgrad derbisi sahada eski günlerinden uzak. Saha dışında ise az şey değişti. Ali Çolak, dünyanın en önemli derbilerinden birini yerinde takip etti.

Çocukluk Hayali

Melih Mahmutoğlu, son dönemin en istikrarlı Türk oyuncularından biri.

Skyfall

Team Sky, bugünlerde eleştirilerin odağında.

Başkasının Hayali

Venus Williams tarihin en iyi oyuncusunun kardeşi olabilir. Kariyeri ise bu etiketten fazlasını gerektiriyor.

Ofisten Öneriler #1

Socrates ofisinde ne okunuyor, ne dinleniyor ve ne bekleniyor? Her pazar bir editör kendi seçkilerini yazıyor. Açılış Ali Çolak’tan.

Düşen Yapraklar

Bisiklet, dünyanın en acımasız sporlarından biri. Bu sonbahar farklı nedenlerle emekli olan bazı isimler de bunun kanıtı.

Yeni Beklentiler

Boston Celtics, Brad Stevens dönemindeki dördüncü sezonuna başlıyor. Takımdan beklentiler de bu dönemde hiç olmadığı kadar yüksek.

Benim Zaferim, Herkesin Zaferi

Paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu, spor ve özgüvenin insan hayatını nasıl değiştirebileceğinin bir kanıtı.

O AN

Pulitzer ödüllü fotoğrafçı Murad Sezer’le Rio 2016 ve spor fotoğrafçılığı hakkında konuştuk.