Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Diğer SporlarÇağ Kapanışı

Wladimir Klitschko, kişisel sitesinden yayınladığı videoyla emekliliğini duyurdu. Bu, 'Klitschko Çağı'nın artık tam anlamıyla kapanması demek...

Tüm zamanların en başarılı ağır sıklet boksörlerinden biri olan Wladimir Klitschko, emekliliğini açıkladı. 27 yıllık spor yaşamı boyunca, amatör kariyerindeki olimpiyat altın madalyası da dahil olmak üzere sayısız şampiyonluk kazanan Ukraynalı boksörün abisi Vitali de 2013 yılında, uzun ve başarılı bir kariyerin sonunda emekli olmuştu.

90’ların sonundan başlayarak, boks dünyasında “Klitschko Çağı” olarak anılan dönemi başlatan iki kardeş, annelerine verdikleri söz gereği hiçbir zaman birbirleriyle dövüşemediler ancak her zaman rakiplerinin korkulu rüyası oldular. Güçlü ve metodik, hatta zaman zaman sıkıcı olduğu konusunda eleştiriler alan dövüş stilleri onları çok uzun yıllar zirvede tuttu. Ancak 69 profesyonel maçtan, 53’ü nakavtla olmak üzere 64 galibiyet çıkaran Wladimir için de perde artık kapanıyor.

Ukraynalı efsane, son iki maçında sırasıyla Tyson Fury ve Anthony Joshua ile karşılaşmış, iki maçı da kaybetmişti. Özellike de Joshua karşısında, ilerleyen yaşına rağmen 11 raund boyunca oldukça iyi dövüşmüş, hatta altıncı raundda rakibini nakavta çok yaklaşmıştı. Herkes, son yılların en keyifli ağır sıklet maçı olarak gösterilen mücadelenin rövanşını beklerken Klitschko cephesinden emeklilik kararı geldi. Evet, şimdiden bir klasik olarak gösterilen Joshua-Klitschko maçının ikincisini izleyemeyeceğiz ancak hâlâ Wladimir’in muazzam kariyerinden parçalar izleyip ilham almak mümkün:

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Katedral

Katedral

5 gün önce
Neyse O

Neyse O

2 ay önce
Öncü

Öncü

3 ay önce