Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

GündemVefalı Andy

Emeklilik bile Andy Roddick’in, eski partneri Mardy Fish ile son kez oynamasına engel değil.

Amerika tenisi son zamanlarda pek iyi gitmiyor. Şaşaalı dönemin son temsilcilerinden Andy Roddick, 2012’de kortlara vedasını açıklamıştı. 2003 Amerika Açık şampiyonu için şimdiyse tenise dönme zamanı. Atlanta Açık’ta Mardy Fish ile birlikte çiftler oynayacak olan Roddick, sezonun son Grand Slam’i öncesi düzenlenecek turnuvada tribünleri biraz daha dolduracak.

Tribünleri bir kenara koyalım; Atlanta’nın kariyeri açısından özel olduğunu, “ATP Tur’daki ilk zaferimi 2001’de, sonuncusunu ise 2012’de burada kazandım” sözleriyle anlatan Roddick bir kez daha ‘özel’ kortuna çıkacak. Bu sürpriz geri dönüş kararının arkasında yatan şey ise vefa duygusu.

Mart 2012’den beri sağlık problemleriyle uğraşan Mardy Fish, Amerika Açık’ın ardından tenis kariyerini sonlandıracağını söylüyor. Bu, Roddick’in eski partneri ve vatandaşıyla oynamak için çok fazla zamanı kalmaması demek. Aynı zamanda tenise dönmek için de bir fırsat. Sonuç da onun, çiftlerde de olsa, kortalara dönüşü. İkilinin ortaya koyduğu 19-6’lık karne yeniden gelişmeye açık.

Andy Roddick, tenise dönmek için kendini biraz yaşlı hissetse de Fish için bunu yapmaktan gurur duyuyor. Fish’in emeklilik, kendinin ise kısa zamanlı olması beklenen geri dönüş kararı ile ilgili söyledikleri ise profesyonel dünyanın sınırlarının bazen aşılmaya müsait olduğunu gösteriyor:

“Mardy, finiş çizgisini görüyor. Gerçekten emekli olacak gibi. Bunu yaptığında omuzlarından büyük bir yük kalkacaktır. Ona bu hafta az bir şey de olsa yardım edebilirsem çok mutlu olacağım. Birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. Onunla tekrar oynamak, gerçekten istediğim bir şey.”

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kontrol

Kontrol

2 gün önce
Kürkçü Dükkânı

Kürkçü Dükkânı

2 gün önce
General Dusko

General Dusko

1 hafta önce