Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet TuruTUR GÜNLÜĞÜ: YENİDEN CAJA RURAL

Türkiye Bisiklet Turu'nun Kumluca-Elmalı etabı genel klasmanda değişikliklere yol açsa da Caja Rural yine günün kazananı oldu.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 116.9 kilometrelik Kumluca-Elmalı etabı beklendiği gibi genel klasmandaki dengeleri sarstı. Fakat etap öncesi genel klasmanda ilk üç sırayı elinde tutan Caja Rural takımı bu sarsıntıdan çok da kötü etkilenmedi.

Alışık olduğumuz Elmalı etapları aksine daha kısa bir parkura sahip olsa da Göğübeli Tırmanışı yine genel klasman lideri Pello Bilbao dahil çoğu sporcuyu zorlamayı başardı. Turkuaz mayonun sahibi Bilbao, son 10 kilometre içerisinde geride kaldı. Caja Rural bu noktadan sonra onu geri getirmeye çalışmak yerine diğer genel klasman ve etap iddialılarına odaklanmayı tercih etti.

Caja Rural’den Jaime Roson’un kazandığı etap sonrasında Caja Rural’in bu taktiğinin ne kadar da doğru olduğunu gördük. Roson’u Lampre Merida’nın Polonyalı bisikletçi Przemyslaw Niemiec takip etti. Bir başka Polonyalı Pawel Cieslik de podyumun son basamağında yer aldı.

Mayolar

Caja Rural’den Pello Bilbao’nun kaybettiği turkuaz mayo, yine Caja Rural’den Jose Gonçalves’e geçti. Gonçalves’i takım arkadaşı David Arroyo 18 saniye geriden takip ediyor. Elmalı öncesi podyumun ilk üç sırasına Caja Rural sahipken gün sonunda genel klasmanın üçüncü sırasına Astana City’den Nikita Stalnov çıktı.

Turkuaz mayosunu Aksaray-Konya etabında kaybeden Przemyslaw Niemiec de Elmalı podyumunda Dağların Kralı klasmanının liderine verilen kırmızı mayoyu üzerine geçirdi. Yeşil mayoyu ise bir günlük aradan sonra Jose Gonçalves giydi.

Öte yandan Vestel Türkiye Güzellikleri klasmanında mayo alıştığımız üzere Lluis Mas Bonet’nin üzerinde. Caja Rural’in sporcusu geçen sene kazandığı mayoyu bu sene de evine götürmeye çok yakın.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

KAÇINILMAZ SON

KAÇINILMAZ SON

4 sene önce
SON DÖNÜŞ

SON DÖNÜŞ

4 sene önce