Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

GündemPlatform“Tüm Ödüllerimi Geri Veririm”

Britanyalı grup Kasabian birçok ödüle sahip. Ancak Leicester City’yi maçlardan önce coşturabilmek, şehrin çocukları için daha değerli.

İngiliz futboluyla, yine aynı topraklardan çıkan grup ve sanatçılar arasında farklı bir ilişki var. Şova dönmeyen açıklamalar, genelde sıradan bir destekçininkinden farklı görünmeyen hikâyeler, büyük bir tutku… Richard Hawley ile Sheffield Wednesday, Oasis ve Manchester City, Libertines’den Pete Doherty ile Queens Park Rangers ilişkileri bu durumu örnekler nitelikte. Tabii bir de Kasabian ile Leicester City var. Leicester’da kurulmuş Kasabian’ın üyelerinden Serge Pizzorno ve Tom Meighan kentlerinin takımını destekliyor. Hatta Pizzorno işin sadece taraftarlık kısmıyla kalmıyor, gençliğinde Nottingham Forest ile antrenmanlara da çıkıyor ama olmuyor. Şimdilerde yardım amaçlı maçlarda şık goller atarken ve Genoa ve Leicester tribünlerde bağırırken gördüğümüz gitarist için, müzik ağır basıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=y0_7_CxBq-Y

‘Peki şu sıralarda onları diğerlerinden ayıran şey ne?’ diye soracak olursanız, cevap Leicester City Teknik Direktörü Claudio Ranieri’nin açıklamalarında yatıyor. Premier Lig’in ilk haftasında takımını Sunderland karşısında 4-2 galibiyete taşıyan tecrübeli çalıştırıcı, maçın ardından Kasabian’a hakkını teslim etmişti:

“Kasabian, Leicester’da yetişen harika bir grup. Taraftarlarımız savaşçıları seviyor. Ben de oyuncularıma, Kasabian’ın Fire şarkısını duyduklarında birer savaşçıya dönüşmelerini istiyorum.”

Hatta bu sene Beşiktaş’tan ayrılıp West Ham United’ın başına geçen Slaven Bilic de bu akıma katıldı ve “Ranieri’nin oyuncularını motive etmek için Kasabian dinlettiğini duydum. İyi bir seçim. Eğer işe yararsa tüm albümlerini alırım” dedi.

Leicester City, yuvası King Power Stadı’nın çimlere adım attığında onları karşılayan Fire oluyor. Takım ve taraftarlar şarkıdan, Ranieri futbolcuların ilk haftadaki hâllerinden memnunken; grup üyeleri de durumun keyfini çıkarıyor.

BBC’de bir radyo programına bağlanan Sergio Pizzorno’nun, “Şimdiye kadar çılgınca şeyler yaptık. Ancak takımla ilgili olan şey en büyüğü. Bunun için tüm ödüllerimi geri verebilirim” ifadesi durumu grup açısından özetliyor.

Geriye ise bu sezonun nasıl geçeceği sorusu kalıyor. Ligden düşseler bile sorun değil. Çünkü Pizzorno, yıllar öncesindeki gibi, yine tribünde olacak.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kontrol

Kontrol

6 gün önce
Kürkçü Dükkânı

Kürkçü Dükkânı

6 gün önce
General Dusko

General Dusko

2 hafta önce