Bir Öncü: Arthur Ashe

Amerika Açık’ın merkez kortuna da ismini veren Arthur Ashe, teniste ırk bariyerinin yıkılmasında önemli rol oynayan isimlerden biriydi.

Podcast: 2017 Amerika Açık

Amerika Açık başlıyor. Kimler favori? Sürpriz çıkar mı? Aras Yetiş ve Uğur Ozan Sulak, takvimin son Grand Slam’ini konuştu.

Prototip

Alexander Zverev hem oyun hem de imaj olarak, 20 yaşında birçok tenis efsanesinin o yaşındaki halinden çok daha fazla yol kat etti. Sırada, tenisin yeni süper yıldızı olmak var…

Mutluluğun Peşinde

Tarihin en özel sporcularından birisi 36 yaşına bastı. Roger Federer’i en yakından tanıyan gazetecilerden Peter Bodo’yla Wimbledon öncesi konuşmuş, efsane raketi dinlemiştik.

2017 Wimbledon: Federer’in 19. Harikası

Wimbledon’da neler oldu neler bitti? Socrates ekibi, Federer ve Muguruza’nın zaferleriyle biten turnuvayı değerlendirdi.

Nefes kesen maçın harika sayıları

Wimbledon’da Gilles Muller – Rafael Nadal maçı şimdiden hafızalara kazındı. Kazanılan puanlar ise nefes kesti.

Bir Başkası: Althea Gibson

Williams kardeşlerden önce Althea Gibson vardı ve her şeyin başında tarih yazmadan evvel sadece ‘birisi’ olmak istemişti. Şampiyonluk sonra geldi.

Tarihe Tanıklık

Bir olayı tarihi yapan şey, hatırlanması ve kuşaklar boyu anlatılmasıdır. Avustralya Açık’taki Federer-Nadal finali de böyle mi anılacak?

2017 Fransa Açık: La Decima

Sezonun ikinci Grand Slam’i geride kaldı. Fransa Açık’ı erkeklerde Rafael Nadal, kadınlarda ise Jelena Ostapenko kazandı. Nadal, 2014 yılında aldığı

İyi Çocuk

Fransa Açık favorilerinden Dominic Thiem, Socrates’e konuşmuştu.

Yolda

Socrates’in 26. sayısında ana konu: Yol. Girişte Stan Wawrinka’nın öyküsü var.

Florida Rüyası

Miami Açık devam ediyor… İşte turnuvanın tarihinden unutulmaz anlar.

Gerçeği Arayış

Socrates’in 24. sayısında ana konu: Zaman.

Gelenek Yaratmak

Garanti Koza Sofia Open Turnuva Direktörü Paul McNamee anlatıyor.

Kaygılarımızın Sonbaharı

Roger Federer için düşüş nerede başlamıştı, sonrasında hayranlarına neler hissettirdi? Brian Phillips, bunun sebeplerini kaleme aldı.