Henin’in Yalnızlığı

Tek el backhand hiç bu kadar güzel olmamıştı. Justine Henin yedi yıl önce emekli oldu fakat güzel oyunuyla hâlâ hafızalarımızda…

Bardağın Dolu Tarafı

Tommy Haas’ın kariyeri çok büyük beklentilerle başladı, hayal kırıklıklarıyla devam etti ve alkışlarla sona erdi. Kısa süre önce emekli olan Alman raketle, tenisi ve hayatı konuştuk.

Mart 2001’de Ne Olmuştu?

Serena Williams geri dönüş turnuvası olan Indian Wells’te üçüncü tura yükseldi ve ablası Venus’ün rakibi oldu. Üstelik iki kardeşin burada üzücü bir mazisi var…

Hadi Gelin Üstüme, Korkmuyorum!

Serena Williams, gerek saha içi gerek saha dışındaki duruşuyla birçok tartışmanın odak noktasında. Amerikalı tenis yazarı Louisa Thomas, Williams’ı anlattı.

Podcast: Avustralya Açık 2018

Rekorların adamı Roger Federer bildiğimiz gibi, Caroline Wozniacki ise rüyasına sonunda ulaştı. Avustralya Açık’ın ardından, Socrates ekibi dev turnuvayı değerlendiriyor…

Haftalık Spor Rehberi: 22-29 Ocak

Socrates editörleri, bu hafta oynanacak spor müsabakaları arasından en dikkat çekenleri seçti. İşte bu hafta için önerilerimiz…

Avustralya Açık 4. Gün: Melbourne Sıcağı

Avustralya Açık’ta geride kalan güne sıcaklar damgasını vurdu. Tabii 39 derecenin altında oynanan zor karşılaşmalar, bazı favorilere de pek iyi gelmedi.

Avustralya Açık 3. Gün: Ecel Terleri

Avustralya Açık’ın üçüncü gününe favorilerin döktüğü ecel terleri damga vurdu. Grigor Dimitrov, Caroline Wozniacki ve Jo-Wilfried Tsonga’nın güç bela üçüncü tura çıktığı güne göz atıyoruz.

Avustralya Açık 2. Gün: Yeniden…

Avustralya Açık’ta ikinci gün geride kaldı. Melbourne Park, bugün Novak Djokovic ve Stan Wawrinka gibi eski şampiyonların geri dönüşünü kutluyordu.

Avustralya Açık 1. Gün: Sürpriz Başlangıç

Melbourne’da ilk pazartesi, son derece keyifli maçlar ve beklenmeyen galibiyetlerle sona erdi. İşte 2018 Avustralya Açık’ta ilk günün satır başları…

Borg Çağı

Björn Borg 26 yaşında bir gün tenisi bıraktı. Eğer devam etse ne olurdu bilemiyoruz ancak bu bile onu efsane yapmaya yeterli.

US Open’ın Arka Plandaki Kahramanları

2017 Amerika Açık geride kaldı. Spot ışıklarının altında kendilerine pek yer bulamayan tekerlekli sandalye oyuncuları için de…

İkinci Perde: Federer vs. Del Potro

Roger Federer ve Juan Martin del Potro ikilisi Amerika Açık’taki ikinci düellolarına çıkıyor. Dev maç öncesinde, 2009’daki dev kapışmayı hatırlıyoruz.

Bir Öncü: Arthur Ashe

Amerika Açık’ın merkez kortuna da ismini veren Arthur Ashe, teniste ırk bariyerinin yıkılmasında önemli rol oynayan isimlerden biriydi.

Podcast: 2017 Amerika Açık

Amerika Açık başlıyor. Kimler favori? Sürpriz çıkar mı? Aras Yetiş ve Uğur Ozan Sulak, takvimin son Grand Slam’ini konuştu.