Zamanların En İyisiydi Zamanların En Kötüsüydü

80’ler, Türkiye Milli Takımı için kâbus gibiydi. Fakat 1990 Dünya Kupası elemeleri ülke futbolunun kaderini değiştirdi. İnsanlara yeniden heyecan getiren o takım, kimilerine göre 2002 Dünya Kupası üçüncüsü takımdan bile daha iyiydi ama İtalya biletini son maçta kaçırdı. O günleri dönemin tanıklarına sorduk.

Kara Perşembe

3 Nisan 1997 Perşembe günü, İstanbul’da final four’a, Bursa’da Koraç Kupası’na garanti gözüyle bakılıyordu. Rakipler Asvel ve Aris’ti. Çifte zafer için kutlamalar dahi hazırlanmıştı. Olmadı… Nedenini, o günün tanıklarına sorduk.

Tatlı Hayat

Kemal Merkit, beş yıl önce aramızdan ayrıldı ama hem hayatta hem de Dakar Rallisi’nde bıraktığı izler unutulmadı. Çöl Kaplanı’nı yakınlarına sorduk.

Eylül Fırtınası

Beşiktaş 2000-2001 sezonuna büyük hedeflerle başlamıştı. Eylül ayındaki unutulmaz Barcelona zaferi çıtayı yukarıya çekmişti. Ama fırtına çabuk sönmüş, sezonun devamı kara bir tabloyla bitmişti. Tarihe geçen zaferi ve sonrasını tanıklarına sorduk.

Krema

Galatasaray, uzun bir yolun ardından 2000 yılında UEFA Kupası’nı kazanmış, bu sayede Real Madrid ile Süper Kupa maçı oynamaya hak kazanmıştı. UEFA Kupası’nın gölgesinde kalan ama ışıltılı futbol dünyasının gözü önünde kazanılan zaferi dönemin tanıklarına sorduk.

12 Cesur Yürek Avrupa Şampiyonu

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, Tenerife’deki turnuvada namağlup Avrupa şampiyonluğuna uzandı. Kupaya giden yolu kahramanlarından dinledik.

Şampiyon

Gazi Koşusu, tarihi boyunca büyük şampiyonlar çıkarttı. Onlardan birisi de Özdemir Atman’ın Bold Pilot’ıydı. 

Kara Bulut

Kar ve Werder Bremen, Galatasaray’ın 25 yıl önceki Avrupa Kupası hayalini bitirmişti. Kahramanları anlatıyor.

Kelebek Etkisi

Efes Pilsen, 22 yıl önce bugün kazandığı Koraç Kupası ile ülke basketbolunun dönüm noktalarından birine imza atmıştı. Kahramanları anlatıyor.

‘Sarı Fare’yle Aynı Sahada

Johan Cruyff, Ajax formasıyla parladığı dönemde Türkiye ile yolları kesişti. Ona karşı forma giyen Beşiktaş ve Fenerbahçeli futbolcular, ‘Sarı Fare’yi anlattı.

Kâbusun Sonu, Rüyaların Başlangıcı

Fenerbahçe tarihinin en önemli galibiyetlerinden biri de Bordeaux karşısındaydı. Kahramanları anlatıyor.

Dünyayı Kaldıran Adam

Belki de çekilmeyen en güzel, en çarpıcı filmdi onun hikayesi. Gerçekti. Dünya onun kolları üzerinde yükselirken,tarihe en yakından tanıklık edenlere sorduk…