Tatlı Hayat

Kemal Merkit, beş yıl önce aramızdan ayrıldı ama hem hayatta hem de Dakar Rallisi’nde bıraktığı izler unutulmadı. Çöl Kaplanı’nı yakınlarına sorduk.

Eylül Fırtınası

Beşiktaş 2000-2001 sezonuna büyük hedeflerle başlamıştı. Eylül ayındaki unutulmaz Barcelona zaferi çıtayı yukarıya çekmişti. Ama fırtına çabuk sönmüş, sezonun devamı kara bir tabloyla bitmişti. Tarihe geçen zaferi ve sonrasını tanıklarına sorduk.

Krema

Galatasaray, uzun bir yolun ardından 2000 yılında UEFA Kupası’nı kazanmış, bu sayede Real Madrid ile Süper Kupa maçı oynamaya hak kazanmıştı. UEFA Kupası’nın gölgesinde kalan ama ışıltılı futbol dünyasının gözü önünde kazanılan zaferi 17 yıl sonra dönemin tanıklarına sorduk.

12 Cesur Yürek Avrupa Şampiyonu

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, Tenerife’deki turnuvada namağlup Avrupa şampiyonluğuna uzandı. Kupaya giden yolu kahramanlarından dinledik.

Şampiyon

Gazi Koşusu, tarihi boyunca büyük şampiyonlar çıkarttı. Onlardan birisi de Özdemir Atman’ın Bold Pilot’ıydı. 

Kara Bulut

Kar ve Werder Bremen, Galatasaray’ın 25 yıl önceki Avrupa Kupası hayalini bitirmişti. Kahramanları anlatıyor.

Kelebek Etkisi

Efes Pilsen, 21 yıl önce bugün kazandığı Koraç Kupası ile ülke basketbolunun dönüm noktalarından birine imza atmıştı. Kahramanları anlatıyor.

‘Sarı Fare’yle Aynı Sahada

Johan Cruyff, Ajax formasıyla parladığı dönemde Türkiye ile yolları kesişti. Ona karşı forma giyen Beşiktaş ve Fenerbahçeli futbolcular, ‘Sarı Fare’yi anlattı.

Kâbusun Sonu, Rüyaların Başlangıcı

Fenerbahçe tarihinin en önemli galibiyetlerinden biri de Bordeaux karşısındaydı. Kahramanları anlatıyor.

Dünyayı Kaldıran Adam

Belki de çekilmeyen en güzel, en çarpıcı filmdi onun hikayesi. Gerçekti. Dünya onun kolları üzerinde yükselirken,tarihe en yakından tanıklık edenlere sorduk…