Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

DergiSocrates’in Kasım 2021 Sayısında Neler Var?

Socrates'in Kasım 2021 sayısı çıktı! Rekabet merkez kortlu, NBA'de yeni sezonu detaylıca irdelediğimiz sayımızda hangi konuları işlediğimize göz atalım.

Socrates‘in Magic Johnson & Larry Bird posteri hediyeli yeni sayısının kapağında NBA’in süperstarları var. LeBron’dan Durant’e, Jokic’ten Doncic’e, Curry’den Giannis’e… 80’inci sayının Merkez Kort kelimesi ise Rekabet.

Modern basketbolun en büyük yeteneklerinin merkeze alındığı NBA dosyasının girişinde değerli gazeteci Howard Beck’le yapılmış söyleşi var. Beck, Brooklyn Nets’i ve Kyrie Irving’in aşıyla imtihanını anlattı. Eski Phoenix Suns genel menajeri Ryan McDonough ise hem NBA’de yeni sezona dair görüşlerini hem de Suns yıllarındaki tecrübelerini İnan Özdemir ve Caner Eler’le paylaştı. Basketbol gazeteciliğinin çınarlarından Peter Vecsey ise ABA’den NBA’e, Julius Erving’den Allen Iverson’a uzanan mesleki yaşamını bütün çıplaklığıyla aktardı.

Merkez Kort’ta başka neler var? Eczacıbaşı’nın liderlerinden Tijana Boskovic, Caner Eler ile Aras Yetiş’e özel bir röportaj verdi. Lewis Hamilton ile Max Verstappen arasındaki muazzam mücadeleyi Formula 1’in yaşayan tarihi Peter Windsor, Atahan Cankan’a anlattı. Boksun en unutulmaz üçlemeleri arasına adını yazdıran Fury & Wilder rekabetini Yücel Tuğan kaleme aldı. İlhan Özgen, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Fransız iş insanı Bernard Tapie’yi Marsilya’nın 1980’ler sonu, 1990’lar başı futboldaki yükselişi ve düşüşü üzerinden yazdı. Fatih Karagümrük teknik direktörü Francesco Farioli, antrenörlük yaşamının sıradışı sayfalarını Buğra Balaban ile Arhan Ata Pilavoğlu’na açtı. Modern tenisin en kendine has şampiyonlarından Marin Cilic ise Aras Yetiş’in sorularını yanıtladı. WNBA şampiyonu Chicago Sky’da yardımcı antenörlük yapan Emre Vatansever, Ruhat Akkuş’a konuştu. Şevket Furkan Erbay ise atletizm tarihimizin en sembol mücadelelerinden birine imza atan Cahit Önel ile Ekrem Koçak’ı yazdı.

Kasım sayısında göze çarpanlar sadece bu kadar değil. Melo Trimble, NCAA’den İspanya’ya, oradan Galatasaray’a uzanan basketbol yolculuğunu Uğur Ozan Sulak’a anlattı. Süper Lig’in yenilikçi taktisyenlerinden Çağdaş Atan, Arhan Ata Pilavoğlu’na verdiği söyleşide teknik direktörlük felsefesinin püf noktalarına değindi. Barcelona üzerine yakın dönemde bir kitap çıkaran Simon Kuper, Katalan kulübünün çöküşünü kendi gözünden aktardı. Toprak Saha’da ise ülke futbol tarihinin en özel figürlerinden Eser Özaltındere’nin İlhan Özgen’a anlattığı kariyer notları var. Ünlü bisiklet yazarı Matt Rendell, Fransa Turu’nda yarışan ilk Amerikan yerlisi olan Neilson Powless’ın hikâyesini kaleme aldı. Newcastle United’ın bir anda futbol dünyasının en zengin kulübü haline gelmesini Mustafa Taha yazdı.

Socrates’i gazete bayileri, kitabevleri, zincir marketler ve https://dukkan.socratesdergi.com/ adresinde bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler