Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

DergiSocrates’in Haziran 2020 Sayısında Neler Var?

Socrates'in Arsenal merkezli Haziran 2020 sayısı çıktı! Yeni sayımızda hangi içeriklere yer verdiğimizi merak edenleri şöyle alalım...

Henry ve Bergkamp, Socrates‘in poster hediyeli yeni sayısının merkezinde. 22 sayfalık dosya, Arsenal’in en başarılı yıllarının iki yıldızına odaklanıyor ve ‘Stil’ kelimesi üzerinden Wenger’in öğrencilerinin altın yıllarına bakıyor. Dennis Bergkamp’la bir kitap yazan David Winner, Hollandalı yıldızı Socrates‘e anlatırken The Invincibles‘ı, Arsenal’i yakından takip eden gazetecilerden Amy Lawrence‘tan dinledik. Emre Özcan ise o efsanevi takımın taktiksel özelliklerini inceledi.

Peki özel röportaj olarak neler var? Galatasaray’ın unutulmaz golcüsü Mario JardelAtahan Altınordu‘ya geniş bir röportaj verdi. Avrupa basketbolunun renkli karakterlerinden Gianmarco PozzeccoUğur Ozan Sulak‘a konuştu. Motor sporlarının yeni yıldızlarından Cem BölükbaşıMali Selışık‘ın sorularını yanıtladı. Macau Grand Prix’sindeki dehşet kazadan kurtulup spora geri dönen Sophia Flörsch, yaşadıklarını Banu Yelkovan‘a anlattı.

Bu ayın Merkez Kort kelimesi Stil. Serhan Acar, Formula 1’in unutulmaz yıldızlarından Mika Hakkinen‘i yazdı. İlhan Özgen ile Aras Yetiş, spor tarihinin imza hareketlerini incelerken Phelps’ten Biles’a, Neslihan Demir’den Panenka’ya uzandı. Buğra BalabanKareem Abdul-Jabbar‘ın skyhook’tan öteye giden portresini kaleme aldı. Rene Lacoste‘tan Stan Smith‘e tenis ve markalar ilişkisi, milli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş söyleşisi, atletizm tarihimizin efsanelerinden Ömer Besim Koşalay‘ın hikâyesi… Hepsi ve daha fazlası Merkez Kort’ta.

Elbette konularımız bunlarla sınırlı değil. Toprak Saha’da İtalyan futbolunun sihirli ayaklarından Giuseppe Giannini var. Efsanevi çizer Uderzo‘nun ölümü üzerinden Emre GürkaynakAsterix‘in mirasını yazdı. Sutopu tarihinin en büyük antrenörü Ratko Rudic‘in emekliliğini Mustafa Taha inceledi. Arhan Ata Pilavoğlu ile Kaan Demirel, koronavirüs sonrası spor dünyasındaki olası manzarayı analiz etti. Aykut Çelikbaş‘ın Spartathlon‘a uzanan etkileyici koşu kariyerini ise Berçem Kalender yazdı.

Socrates’in yeni sayısını dukkan.socratesdergi.com adresinden sipariş verebilirsiniz.