Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

DergiSocrates’in Ekim 2021 Sayısında Neler Var?

Socrates'in İstikrar merkez kortlu Ekim sayısı çıktı. Eda Erdem, Ebrar Karakurt ve Cansu Özbay kapaklı sayımızda işlediğimiz diğer konulara göz atalım.

Socrates‘in Michael Schumacher posteri hediyeli yeni sayısının kapağında Ebrar Karakurt, Eda Erdem ve Cansu Özbay var. 79’uncu sayının Merkez Kort kelimesi ise İstikrar.

Önce olimpiyatta ardından Avrupa şampiyonasında milyonların desteğini kazanan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Milli Takımı’nın kaptanı Eda Erdem, spor tarihimize geçen bu büyük serüveni kendi gözünden anlattı. Ebrar Karakurt, Caner Eler’e özel bir röportaj vererek milli takım ve kulüp kariyerindeki hedefleri anlattı. Cansu Özbay ise hem bireysel yükseliş hikâyesini hem de milli takım macerasını Aras Yetiş ve Caner Eler’le paylaştı.

Voleybol röportajlarıyla açılan Merkez Kort, farklı açılardan istikrarın izini sürüyor. Kaan Kural, NBA’de yeni sezon başlarken bir Damian Lillard portresi kaleme aldı. Bisikletin en sıradışı şampiyonlarından Primoz Roglic’i ise İnan Özdemir yazdı, Slovenya basınından ve bisikletinden aldığı görüşlerle. Buğra Balaban, atletizmden futbola; bisikletten voleybola uzanan çizgide yaza damgasını vuran İtalyanların spordaki sırrını İtalyan gazetecilerle birlikte inceledi. Amerika Açık’taki unutulmaz Emma Raducanu-Leylah Fernandez finalinden kalanları Aras Yetiş, tenis dünyasına sordu. 2012 Londra’ya katılarak Türkiye’nin olimpik jimnastik tarihinde öncü olan Göksu Üçtaş Şanlı, Kerim Kılıç’a özel bir röportaj verdi. Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı ve Beşiktaş’ın beslenme uzmanı Cenk Özyılmaz, sporcu beslenmesindeki püf noktalarını Arhan Ata Pilavoğlu’na anlattı.

Ekim sayısında göze çarpanlar sadece bu kadar değil… Avrupa futbolunun efsanevi golcülerinden Hırvat yıldız Davor Suker, İlhan Özgen ile Caner Eler’e özel bir röportaj verdi. Fenerbahçe Beko’nun yeni transferlerinden Achille Polonara, kariyer yolculuğunu Uğur Ozan Sulak’a anlattı. YouTube videolarından ringlere uzanan Jake Paul fenomenini Yücel Tuğan inceledi. Netflix’teki Michael Schumacher belgeseli üzerinden motor sporlarında son yıllarda artan biyografik yapımlara Mali Selışık göz attı. Lionel Messi ile yollarını ayırmak zorunda kalan Barcelona’nın finansal çöküşünü Alper Öcal kaleme aldı. İstikrar kelimesinin futbol tarihindeki en büyük karşılıklarından biri olan Dino Zoff’un hayatını ise Toprak Saha bölümünde İlhan Özgen yazdı.

Başka neler var? Dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından David Burnett, Kaan Demirel’e sanatsal sırlarını anlattı. Gezgin Kerimcan Akduman ise Ağrı Dağı tırmanışını Socrates için kâğıda döktü. Mustafa Taha’nın Ajax yazısı, Emre Özcan’ın Tardini Büfe notları, ünlü bisiklet yazarı Matt Rendell’ın JJ Florian röportajı… Hepsi ve daha fazlası Socrates‘in Ekim sayısında.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler