Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

DergiSocrates’in Ekim 2020 Sayısında Neler Var?

Socrates'in Ekim 2020 nüshası çıktı! Ayrılık merkez kortlu, Lionel Messi kapaklı yeni sayımızda hangi konuları işlediğimize göz atalım.

Socrates’in Ekim sayısının merkezinde Lionel Messi ve Barcelona’daki kriz var. Arjantinli efsane neden ayrılmak istedi, niçin kalmaya karar verdi, bundan sonra ne olacak? Ünlü gazeteci Simon Kuper‘le bu soruların cevabını aradık. İlhan Özgen ise geçmişe döndü ve Maradona’nın Barcelona’dan ayrılık sürecini yazarken Maradona-Messi kıyaslamalarına başka bir açıdan baktı.

Bu ayın kelimesi ise Ayrılık. Messi’yle başladığımız Merkez Kort için Başak Can, geçen sene spora veda eden Tutya Yılmaz‘la özel bir röportaj gerçekleştirdi. Mali Selışık, bir Formula 1 hanedanının sonunu, Williams‘ı tarihsel açıdan inceledi. 2020 Fransa Bisiklet Turu da Merkez Kort’un önde gelen dosyaları arasında. Eski şampiyonlardan Andy SchleckTadej Pogacar ile Primoz Roglic arasındaki unutulmaz mücadeleyi iki farklı açıdan değerlendirirken Sloven antrenör Luka Zele de ülkesinin bisikletteki yükselişini anlattı. Philadelphia 76ers‘ın geleceği, Stephen Hendry‘nin snooker’a dönüşü, Gülnur Tumbat‘ın Everest anıları da yine kaçırılmayacak içerikler arasında…

Ekim sayısında Merkez Kort dışında neler var? Kaan Kural, Brooklyn Nets’in yeni koçu Steve Nash‘i Kyrie Irving ve Kevin Durant üzerinden inceledi. Aras Yetiş, Türk atçılığının yeni fenomeni Call to Victory‘nin geniş bir portresini çıkardı. 15 yılı aşkın süredir Türk futbolunda olan Mert Nobre, oyunculuk yıllarından anıları ve antrenörlük hedeflerini Emre Özcan‘a anlattı. Efes formasıyla unutulmaz işler yapan Damir MulaomerovicUğur Ozan Sulak‘ın sorularını yanıtlarken bizi Balkan basketbolunda yolculuğa çıkardı. ABD’deki en ünlü bireysel gelişim koçlarından Micah Lancaster, Brandon Ingram’dan Victor Oladipo’ya, Cedi Osman’dan Karl-Anthony Towns’a ‘öğrencilerinin’ gelişim sırlarını aktardı.

Toprak Saha bölümünde Avrupa futbolunda simgeleşirken efsaneleştikleri kulüplerle ters düşenlerin hikâyesi var. Efsane kürek antrenörü Jürgen Gröbler‘in emekliliği, günümüz bisikletinin en özel isimlerinden Annemiek van Vleuten‘in portresi, futbol tarihimizin nevi şahsına münhasır karakterlerinden Sait Çelebi‘nin anıları, İspanyol edebiyatçı Javier Marias‘ın farklı bir futbol öyküsü… Hepsi ve daha fazlası, Ekim sayısında.

Socrates’i gazete bayileri, kitabevleri, zincir marketler ve https://dukkan.socratesdergi.com/ adresinde bulabilirsiniz.