Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

DergiSocrates’in Ağustos 2020 Sayısında Neler Var?

Socrates'in Şampiyonlar Ligi merkez kortlu Ağustos 2020 sayısı çıktı! İçinde hangi konuları işlediğimizi merak edenleri şöyle alalım...

Socrates‘in Cristiano Ronaldo posteri hediyeli yeni sayısının merkezinde 60 sayfalık özel Şampiyonlar Ligi dosyası bulunuyor. Geçmişiyle, bugünüyle, geleceğiyle kupayı işledik.

Merkez Kort, Lizbon’da düzenlenecek olan Final 8 Turnuvası ile açılıyor. Hangi takım formda, Lizbon’da nasıl bir atmosfer olacak, kim kazanacak? Önder ÖzenEmre Özcan ve Orkun Çolakoğlu, Avrupa’nın bir numaralı kupasının bu sezonki akıbetini konuştu. Fatih Demireli, favorilerden Bayern Münih‘in kulüp kültürünü yazarken Ozan Can SülümParis Saint-Germain‘in Avrupa’daki makûs talihini inceledi. Giovane Elber ve Stephane Chapuisat röportajlarının yer aldığı dosyada Şampiyonlar Ligi tarihine de geniş yer ayırdık. Dağhan Irak ve Rory Smith, Şampiyonlar Ligi üzerinden futbolun değişimine farklı açılardan baktı. İlhan Özgen ile Kaan Demirel‘in hazırladığı sözlü tarihte ise dönemin Star TV spikerlerinin ağzından Şampiyonlar Ligi’nin Türkiye’deki yayıncılık serüveni var. Socrates ekibinin, kupa tarihindeki en iyi oyuncular üzerinden seçtiği ilk 11‘i, Atahan Altınordu acımasızca eleştirdi. Toprak Saha bölümünde ise Avrupa futboluna damga vuran bir ailenin hikâyesi var: Yani Cesare ve Paolo Maldini‘nin…


Yeni sayıdaki dosyalar elbette bunlarla sınırlı değil. Snooker efsanesi Steve DavisAras Yetiş‘e geniş bir röportaj verdi. Uğur Ozan Sulak‘ın konuğu Avrupa basketbolunun son dönemdeki parlak koçlarından Ronen Ginzburg oldu. Akademisyen ve müzisyen Hakan Yılmaz ise pandemiden sanata birçok farklı konuda İnan Özdemir‘e konuştu. Kaan Kural, farklı bir formatla yeniden başlayan NBA‘i yazarken Başak Can, kadın basketbolunun en büyük ikonlarından Maya Moore‘un saha dışına da taşan etkileyici portresini çıkardı. Farklı bir takvimle sezona başlayan yol bisikletindeki gelişmeleri İngiliz yazar Ed Pickering anlattı. Eren Tutel ise wushu üzerinden Türkiye’deki spor federasyonlarının genel manzarasını kaleme aldı.

Socrates’i gazete bayileri, kitabevleri, zincir marketler ve https://dukkan.socratesdergi.com/ adresinde bulabilirsiniz.