Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolMaç #26: Sırbistan-İsviçre

E Grubu'na Kosta Rika galibiyetiyle güçlü bir giriş yapan Sırbistan'ın sıradaki rakibi İsviçre...

Dünya Kupası’na istediği başlangıcı yapan iki takım, Sırbistan ve İsviçre bugünün son maçında karşı karşıya geliyor. Sırbistan, Orta Amerika temsilcisi Kosta Rika karşısında kaptan Aleksandar Kolarov’un nefis frikik golüyle üç puana gitti. İsviçre ise, beş kez Dünya Kupası galibi ve turnuvanın favorileri arasında gösterilen Brezilya’dan 1-1’lik beraberliği ve dolayısıyla tek puanı koparmayı başardı. Sırbistan bu mücadeleye, bireysel bir ulus olduktan sonraki ilk Dünya Kupası son 16’sını görmek için çıkacak ki bunu garanti altına alabilmek için galibiyete ihtiyaçları var. İsviçre ise son maçlar öncesinde, puan sayısını dörde çıkartıp güçlü Brezilya’nın üzerine bir miktar daha baskı koymak istiyor.

Sırbistan adına Kosta Rika maçının kahramanı olan Kolarov, İsviçre karşısına da galibiyet amacıyla çıkacaklarını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Eğer puan hesabı yapmaya başlar ve beraberlik için oynarsak başarılı olamayız, kazanmak istiyoruz.”

Brezilya karşısında son derece bilinçli ve plana sadık bir futbol oynayan İsviçre cephesinde, hafif bir sakatlığı olan deneyimli orta saha oyuncusu Valon Behrami’nin oynayıp oynamayacağı merak konusuydu. İsviçre teknik direktörü Vladimir Petkovic, “Ona önümüzdeki iki maçta çok ihtiyacımız var” sözleriyle bahsettiği oyuncusunu, ilk 11’de sahaya sürme fırsatı bulacak gibi gözüküyor. Maçın oynanacağı Kaliningrad’a, Samara’dan tam altı saatlik bir yolculuk sonunda gelen İsviçre’nin ise hafif yol yorgunu olmasını bekleyebiliriz. Son derece fiziksel geçmeye aday mücadelede, Petkovic’in isteyeceği en son şey oyuncularının mücadele gücünün düşmesi. Zira İsviçre’nin en büyük silahı bu ve eğer iyi çalışırsa, karşılarında Brezilya’dan daha ‘yenilebilir’ bir rakip var.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

5 ay önce
Başka Bir Yol

Başka Bir Yol

8 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

1 sene önce