Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Futbol“Bayern’e Karşı Elimiz Kolumuz Bağlı Oturmayacağız”

Şenol Güneş, Bayern Münih eşleşmesi de dahil birçok konuya dair Fatih Demireli'nin sorularını yanıtladı.

Socrates’in Şubat 2018 sayısının öne çıkan içeriklerinden biri de Fatih Demireli’nin gerçekleştirdiği Şenol Güneş röportajıydı. Tecrübeli çalıştırıcı, Almanya anılarından Jupp Derwall’e, eğitimci karakterinden iki ülke arasındaki alt yapı farklılıklarına kadar birçok konuya dair doyurucu cevaplar sundu. Kısa bir bölümüne aşağıda göz atabileceğiniz röportajın tamamını okumak için Socrates Şubat 2018 sayısını şuradan sipariş verebilirsiniz!


Kurada Bayern Münih çıkınca, “Leipzig abisini gönderdi” esprisi yapıldı. Bayern karşısında hangi özelliğinize ihtiyaç olacak? Pedagog Şenol Güneş’e mi, yoksa futbol antrenörü Şenol Güneş’e mi?

Konum itibarıyla Bayern bizden önde. Ama bu bizim sıradan bir takım olduğumuzu göstermez. Biz de kendi formatımızı sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Bayern maçları, bizim için de test niteliğinde; Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluk hedefi olan bir takıma karşı güzel futbol oynayıp bir de sonuç alırsak mükemmel olur. Ama en kötü ihtimalle, oynayacağımız futbolla iz bırakmak istiyoruz. Bayern’e karşı elimiz kolumuz bağlı oturmayacağız.

İllüstrasyon: Ethem Onur Bilgiç

Bayern Münih Teknik Direktörü Jupp Heynckes, kuradan sonra sizi öven sözler sarf etti. Zor bir bireysel takımı, gerçek bir takım hâline getirmenizi ön plana çıkardı…

O da bizim gibi, eskilerden… Çok teşekkür ederim öncelikle, nezaket sahibi insanmış. Ama o bizden hem yaş olarak hem de tecrübe olarak daha önde. Başarıları da hem futbolculuğunda hem de antrenör olarak ortada. Bazen övmek bile yeterli olmaz, o insanı aşağı çekebilir. Heynckes de öyle. Bayern zora düşünce yine ona sarıldı…

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

5 ay önce
Başka Bir Yol

Başka Bir Yol

8 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

1 sene önce