Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolVideoSavaşçı

Golleri, uzun saçları ve sadakati ile dünya futbol tarihinin unutulmazları arasına girdi. Gabriel Batistuta'yı efsane yapan goller ve mesai arkadaşları üzerinde bıraktığı etki karşınızda.

1990’lar ve futbol denince akla gelen birkaç ikonik isim var. Arjantinli golcü Gabriel Batistuta da bunlardan biri. Fiorentina forması ile Avrupalı futbolseverlerin karşısına çıkan ve uzun yıllar Floransa’da mor formayı giyerek sadakati ile de birçok hayran toplayan Batigol, birlikte çalıştığı futbolcular, antrenörler ve takımına gönül veren taraftarlarda ayrı izler bırakmış durumda. İşte bu isimlerin bazılarından Batigol’ün ‘özeti’ ve golcünün kariyerindeki gollerin bazıları…

Brian Laudrup (Fiorentina’dan takım arkadaşı): “İlk antrenmana çıktığımda şoka girmiştim. Gerçekten zavallı durumdaydı, hayatımda antrenmanlarda gördüğüm en kötü futbolcuydu. Tekniği kötüydü ve şutları devamlı büyük farkla dışarı çıkıyordu. Bir de kilo fazlası vardı. Sonra teknik ekipten biri, forma girmesini beklemem gerektiğini söyledi. Bekledim ve muhteşem bir bitirici buldum karşımda. Kale önünde acımasız ve bir boğa kadar güçlü. İlk beş-altı maçta 10 gol attı sanırım ve nasıl bir fubolcu olduğunu anladım.”

Fiorentina taraftarları, Batistuta heykelinin altına şunu yazmıştı: “Savaşçı asla başını eğmez; kavgada sert, ruhunda ise sadıktır.”

Giovanni Trapattoni (1998-2000 yılları arasında Fiorentina’nın başındaydı): “Amansız bir golcüydü, takım olarak ona bağlıydık. Aslına bakarsanız, sakatlandığı zaman eksikliğini hissederdik. Cömert bir oyuncuydu, savaştan hiçbir zaman kaçmazdı.”

Diego Maradona (1991-1994 arası Arjantin Milli Takımı’nda birlikte oynamışlardı): “Batistuta, izlediğim en iyi santrfor. ‘Charro’ Moreno’yu izlemedim ama bana göre Batistuta gibi bir forvet daha yok, olmayacak da… ”

Gabriel Batistuta: “Futbol oynarken hiçbir zaman eğlenmedim, mutlu değildim. İki gol attıysam, üçüncüyü arardım… Her zaman fazlasını istedim. Şimdi her şey bitti ve geçmişe tatminle bakıyorum. Oynarken bu duyguları hissetmemiştim.”

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

6 ay önce
Başka Bir Yol

Başka Bir Yol

9 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

1 sene önce