Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BisikletRotaya Dönüş

Türkiye Bisiklet Turu Alanya-Kemer etabıyla alıştığımız rotasına dönüyor. Etapta bizleri nelerin beklediğine göz atalım.

Kapadokya, Konya ve Seydişehir gibi yerlerden ilk defa geçen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, alıştığımız parkuruna döndü. Dünkü etapla birlikte Alanya’ya ulaşan bisikletçileri bundan sonra artık geçtiğimiz senelerden alıştığımız bildiğimiz etaplar bekliyor. Akdeniz’den Ege’ye olan bu yolculuktaki ilk etap da bugün geçilecek olan Alanya-Kemer etabı.

Parkur ve Profil

kemer profil

En son 2014’te geçilen Alanya-Kemer etabı, bu sene de hemen hemen aynı parkura sahip. Kıyı şeridinden neredeyse hiç ayrılmadığımız etap, Türkiye Bisiklet Turu’nun bu seneki etapları arasında en düz profillerden birine sahip. 2014’te etap başındaki kuvvetli yağmur bisikletçiler için işleri biraz zorlaştırmıştı ancak bugün için öyle bir durum söz konusu değil. Peloton, bu TUR’da çok maruz kaldığı hava muhalefeti lanetini şu an için atlatmış görünüyor.

Düz profil ve güzel hava sprint için ideal koşulları oluşturuyor. Sprintte kazanma ihtimallerinin olmadığını bilen bisikletçiler de son 10 kilometre içerisindeki eğimin biraz arttığı noktada ataklarla şanslarını deneyebilirler. Ancak sonrasında gelen düzlük, kaçışların başarılı olma olasılığını neredeyse yok ediyor.

kemer son 3

Favoriler

Her şey toplu sprint finişini işaret ederken akla ilk gelen isim tabii ki Andre Greipel oluyor. Takımı Lotto Soudal’ın domine ettiği Aksaray-Konya etabından sonra dünkü toplu sprint finişinde ortalıkta görünmedi Alman sprinter. Ancak bu onun Kemer etabı için favoriler arasında sayılmayacağı anlamına gelmiyor.

Dünkü etabın galibi Sacha Modolo da yine en önemli favorilerden. Dünkü etabın ilk beşinde yer alan Southeast’ten Manuel Belletti ve Jakub Mareczko podyumu zorlayabilecek isimler arasında.

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

1159 Gün

1159 Gün

2 ay önce
İstasyon

İstasyon

4 ay önce
Rüya Gibi

Rüya Gibi

9 ay önce