Dâhi

Kızılyıldız, Şampiyon Kulüpler Kupası’na ulaşırken, 10 numaralı forma ona aitti. 1990’ların yıldızı Dejan Savicevic ile o günleri ve sonrasını konuştuk.

“Galibiyete İnanmıyorsan Dünya Kupası’nda Yerin Yoktur!”

Bulgaristan, 1994 Dünya Kupası’nın en büyük sürprizlerinden birine imza atmıştı. O başarının mimarlarından biri de Yordan Letchkov idi. Bulgar orta saha, 1994’ü anlatıyor…

Reçete

Fransa’nın 1984’teki Avrupa şampiyonluğunda Jean-François Domergue gizli kahramandı. UEFA Elit Futbolcu Gelişim Direktörü Domergue’le Fransız yeni dalgasını, altyapı çalışmalarını ve Türk futbolunu konuştuk.

O Yaz

İsveç, Dünya Kupası defterinin en etkileyici sayfalarından birkaçını 1994 yazına sığdırdı. 1994 İsveç’in önemli yıldızlarından Martin Dahlin’le “O Yaz”ı, bugünkü İsveç’i ve kulüp kariyerini konuştuk.

Taze, Sempatik, Mütevazı

İngiltere, umarsızca şampiyonluk düşleri kurduğu kupaların ardından Rusya’ya beklentileri azaltarak geliyor. Ada sakinleri için yeni neslin kabuk değiştiren imajını kucaklama vakti…

Benim Dünyam

Cevad Prekazi, saha içinde yaptıklarıyla efsane olmakla kalmadı; Türkiye futbol literatürüne de “Koşsam Real Madrid’de oynarım”, “Topun canı vardır” gibi özlü sözler kazandırdı. Şimdi ise söyleyecek yeni sözleri var…

Öncü

Lale Orta, Türk futbolunun öncülerinden. ‘Erkek sporu’ olarak görülen futbolda duvarları yıkaran maç yöneten Orta, kariyerini ve yaşadıklarını Socrates’e anlattı.

Icarus

Icarus, yarattığı sonuçlarla, basit bir spor belgeselinin çok ötesine geçti. Rusya’daki doping skandalının iç yüzünü izleyiciye aktaran belgeselin yönetmeni Bryan Fogel ile bu yolculuğu konuştuk.

Olimpiyattan Sonra Hayat

Birçok olimpik sporcu, aktif spor yaşamları sona erdikten sonra ne yapacağını bilmiyor. Bu konu üzerine çalışan Alper Kasapoğlu ve Gearoid Towey’yle olimpiyattan sonraki hayatı konuştuk.

Asfalttan PyeongChang’a

Hamza Dursun’un tesadüfen başladığı, yazları asfalt üzerinde antrenman yaptığı kayaklı koşu yolculuğunda sıradaki durak PyeongChang. Dursun’un olimpiyat hikâyesini kendisinden dinledik.

Metin Geliyor Metin!

Metin Oktay sadece golleriyle ülke futbol tarihine geçmedi. Aynı zamanda popüler kültürün de önemli simalarından biriydi. Onun için yapılan 45’lik, bunun en iyi örneği belki de. O plağın hikâyesini, Halit Kıvanç ve Şevket Uğurluer’den dinledik.

Prensip: Oktay Mahmuti

Oktay Mahmuti, yeniden Galatasaray’ın başında. Tecrübeli koçla Temmuz ayında yaptığımız röportajı bir kez daha hatırlıyoruz…

Şef

2017 Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri başlıyor. Türkiye Milli Takımı’nın koçu Giovanni Guidetti’yle buluştuk.

Yarım Kalan Sihir

Harry Kewell’in kariyeri, tamamlanmayan hikâyelerle dolu. Yeni hedefi ise teknik adamlık. Avustralyalı futbol efsanesi, Londra’da Socrates’e konuştu.

Makine

Çağlar Söyüncü, TFF 1. Lig’den milli takıma seçildiği gün ülke futbol gündemine girdi. Oysa öncesi de vardı ve sonrası da… Freiburg’un stoperiyle gelişim sürecini ve geleceği konuştuk.