Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BasketbolPerde Arkası

Chandler Parsons'ın Mark Cuban'la arkadaşlığı NBA'deki diğer oyuncu-takım sahibi ilişkilerinden farklıydı. Sona ermenin kıyısına gelen dostluğun öyküsü...

*ESPN‘de Tim MacMahon imzasıyla yayınlanan bu yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Mavericks’in Thunder’a karşı beş maçta kaybedeceği play off serisi başlamadan sadece bir gece önce, Oklahoma’nın Bricktown muhitindeki burlesk temalı Dollhouse Lounge gece kulübünde ilginç bir şey yaşandı. Mavericks’in sahibi Mark Cuban, sakatlanmış iki oyuncusu -Chandler Parsons ve David Lee- komedyen Amy Schumer ve onun arkadaş çevresiyle gece kulübünde takılıyordu. Schumer’in o gece Chesepake Energy Arena’da stand-up gösterisi vardı ve Lee’yi de New York günlerinden tanıyordu. Schumer daha sonra altına “ahbaplar” yazdığı ve Mavs yöneticileri, kendinden önce sahne alan arkadaşı Rachel Feinstein ve kendisinin olduğu bir fotoğrafı Instagram’da paylaştı.

Cuban ve Parsons hiç sınır tanımadan gece boyunca birbirleriyle şakalaştılar. Tek amaçları eğlenmekti. Parsons’ın bir sonraki kontratı gibi çok hassas konular bile bu şakalara konu oldu. Sözleşmesinin son sezonunda kontrattan çıkma opsiyonunu kullanmayı planlayan Parsons’ın, iki yıl içinde ikinci kez sağ dizinden ameliyata girmesinden sonra endişeli olabileceğini düşünmeniz normal. Fakat o, her zaman oyuncuların yararına olmuş piyasada maksimum kontrat bulabileceğinden emindi

Kaybedebileceği o kadar çok şeyi olan birinin daha dikkatli davranabilirdi. Ama bunu beklemek, NBA’in en yakın yönetici-oyuncu ikilileri arasında olan Parsons ve Cuban’ın doğalarını tamamen yanlış anlamak demektir.

İçkiler tüketilmeye devam ederken, Cuban düşük tekliflerle Parsons’a takıldı. Parsons bu esprilere güldü ve eğlenmeye devam ettiler. Skirvin Hotel’e geri dönme vakti  geldiğinde, Cuban hesabı ödeyip bazı çalışanlarla fotoğraf çektirirken kulübün yönetimi de Cuban için taksi çağırıyordu.

Taksinin geldiğini gören Parsons da son bir şaka yapma fırsatı kaçırmadı. Arkadaşlarıyla arabaya atladı, şoföre 100 dolar verip hemen hareket etmesini istedi.

Zamanlama harikaydı. Araç tam hareket etmeye başladığında, Cuban da kulüpten çıktı. Parsons camı açıp kafasını dışarı çıkardı ve Cuban’a “Ya max ya da hiç, m*****f*****!” diye bağırdı.

Gecede yapılan sayısız şakadan biriydi bu sadece.

Bu, NBA’in en ünlü arkadaşlıklarından birinin bozulma hikâyesinin perde arkası.

Bu olay tuhaf görünebileceği gibi, Jerry Buss ve Magic Johnson’dan beri fazla görülmeyen bir yönetici-oyuncu ilişkisine sahip olan Cuban ve Parsons için her şey sıradandı.

Cuban, oyuncularıyla arkadaşlık kurmaktan hiçbir zaman çekinmedi. Mavericks’i satın aldıktan birkaç hafta sonra Dennis Rodman’ı misafirhanesine yerleştirmişti. Cuban, yaklaşık 20 yıldan beri birçok oyuncuyla partilere gitmesine rağmen, hem Cuban hem de Parsons arkadaşlıklarının farklı olduğunu her zaman dile getirdiler. Onlar bir elmanın iki yarısı gibiydiler; ligin en arkadaş canlısı yöneticisi ve belki de ligin en cana yakın oyuncusu…

Parsons, aralarındaki ilişkiyi şu cümlelerle açıklıyor: “Biz çocuğuz. Biz arkadaşız. Evet, o takımın yöneticisiydi ama ona hiçbir zaman diğer arkadaşlarımdan farklı bakmadım. Birlikte vakit geçirdik. Sahanın dışında da benzer şeylerden keyif alıyorduk. Birlikte takılan arkadaşlardık.”

Parsons, memleketi Orlando’daki Attic adlı bir kulübün yankılanan hoparlörleri önünde 3 yıl için 46 milyon dolarlık sözleşme imzalayarak Mavericks’e katılmıştı. Sözleşmenin üzerindeki mürekkep kuruduktan sonra, Parsons’ın okul arkadaşı Dan Morgan’ın kendisinin Cuban ve Parsons ile fotoğrafını paylaşması sosyal medyada hızla yayılmıştı.

Bu, ilişkinin gidişatını belirlemişti: İş ve eğlence ekseninde sayılamayacak kadar fazla gece… Cuban’ın Parsons’a para ödeme nedeni olan işle, yani basketbolla, çakışmadığı sürece Cuban ve Parsons, sezon boyunca zaman zaman beraber dışarı çıkarlardı. Sezon bittiğinde ise Dallas, Las Vegas ve Los Angeles’ta kulüpleri birlikte gezerlerdi.

Bunu yaparken de işten konuşurlardı, Mavericks’i yönetme işinden… Parsons, normalde uzun dönem takımda yer alan yıldızlara özgü bir müsamahanın da keyfini çıkardı: İş konusunda bazıları gerçekleşen önerilerde bulunan ve kişisel konularda danışılan biri olmuştu sonuçta.

Parsons, bir noktada patronuna cesur bir öneride bulundu: Parsons’la ve Mavs içerisinde diğer bazı isimlerle arası iyi olmayan Monta Ellis’i takımdan göndermek ve NBA’in en iyi uzunu olacağına ve onunla kusursuz uyum sağlayacağına inandığı DeAndre Jordan’ı Clippers’tan almak için her şeyi denemek.

Parsons’ın Jordan’ı alabileceklerini düşünmesi için birçok sebebi vardı. 10 yıl önce henüz birer genç oyuncu oldukları dönemde katıldıkları yaz kamplarından beri onu tanıyordu ve Clippers’ta kendini evindeymiş gibi hissetmediğini ve değişime açık olduğunu biliyordu. O zamanlar ikisinin de menajerinin Dan Fegan olması da sıkıntı yaratmıyordu tabii.

Artık Mavs’in sadece üç sayı atabilen ve iyi savunmacı bir guard’a ihtiyacı vardı (bunu takiben de Wesley Mattheews ile anlaşma imzaladılar) ve sonrasında Jordan, Parsons ve Nowitzki çekirdeği ile oynayacaklardı.

Cuban planı hiç düşünmeden onayladı. Parsons da Jordan’ı memleketi Houston’da ve Los Angeles’ta eğlendirerek NBA’in son dönemindeki en üst düzeydeki işe alım çabalarından birine ön ayak oldu.

Parsons, Cuban’ın “Shark Tank”in bir bölümünü çekmek için özel jetiyle gittiği Los Angeles yolculuğunda ona katıldı. Bir gece Cuban ve şovdan birkaç tanıdığı Hollywood’da bir gece kulübü olan Bootsy Bellows’a gittiler. NBA kuralları, Cuban gibi yetkililerin, sözleşmesi devam eden diğer takımların oyuncularıyla takılmasını yasaklıyordu. Ama oyuncular için böyle bir kısıtlama yoktu. Parsons, aynı anda, aynı mekânda Jordan ve Matthews’ı eğlendiriyordu. Parsons, Mavs’ın serbest oyuncular üzerindeki planlarına yönelik zemini hazırlarken, Cuban da onlara doğru çekingen bir şekilde el sallıyordu.

Transfer dönemi gerçekten geldiğinde, Cuban, NBA’in müdaheleci kurallarından kurtulmuştu. Parson, transfer döneminin açılış saatinde Nobu Malibu’da -yenebilecek-tüm-sushi’ler festivali organize etti. New York’tan bu buluşma için uçan Nowitzki gibi Cuban da davete katıldı. Bu ertesi sabah olacak olan, Mavs’ın resmi olarak Jordan için yapacağı birçok transfer görüşmesi için hazırlık gibiydi.

Birkaç gün sonra, Cuban ve Parsons, Cuban’ın özel jetiyle Los Angeles’e geri göndüler. Bu, Jordan’ın toplantıları bitikten sonra Dallas’ın son sözü aldığına emin olmak isteyen Cuban tarafından anında verilmiş bir karardı. Sürpriz ziyaret işe yaramışa benziyordu: Cuban, Jordan’la sözlü anlaşmaya vardı.

Cuban, Parsons, Jordan ve Jordan’ın ailesi o sabahı kutlarken içkiler bir dolup bir boşalıyordu. Cuban ve Parsons partiyi günün ve gecenin geri kalanında da devam ettirdi. Cuban’ın bir evi olduğu Manhattan Plajına yola koyuldular ve Cuban sevdiği Shellback Tavern adındaki bir barda öğle yemeği yemek yerine içki içtiler. Bir arkadaş grubu ve iş arkadaşları da onlara katıldı, sonunda kendilerini Manhattan Beach Boulevard’dan Strand House’ta buldular.

Dallas radyo istasyonu 1310 The Ticket’ta bir görüşme sırasında hırçın Cuban bağırıyordu: “Parsons, sokağı terk edin!” Lig, bu durum NBA’nin moratoryum döneminin şartlarını ihlal ettiği için Cuban’a para cezası verdi.

Böylelikle Jordan’ın Dallas’a transfer süreci son buldu. Jordan, Mavs’e katılacağını söyledikten sonra sessizliğe gömüldü. Birkaç gün boyunca Mavericks ve Cuban, Jordan’a ulaşamadı. Sözleşmesini imzalayacağı vakit geldiğinde, Jordan fikrini değiştirdiğini ve Clippers’a döneceğini açıkladı.

Jordan’ın ani dönüşü franchise için terslik teşkil ediyordu ama Parsons kariyerinin geri kalanında dostu ve patronu olan Cuban için oynama planına sadık kaldı. Ve ikili Parsons’ın artık Mavs’in yönetiminde de bir rol alabileceği fikrini tartıştılar.

NBA’de takım sahipleri ve oyuncuları genellikle Parsons ve Cuban’ın olduğu kadar yakın olmazlar. Gerçek şu ki oyuncular genellikle işlerini o kadar uzun tutmazlar. Birkaç yıl bu işte bir ömür demektir ve Nowitzki, gerçekten Cuban tarafından koşulsuz bir bağlılığı olan tek oyuncu. Geçen sezon, Mavericks’in bir sonraki büyük kararlarından biri Parsons’ın sözleşmesi olduğu için, işler garip bir hâl almıştı.

Parsons, zaten ameliyat olduğu sağ dizinde menüsküsünü yırtınca işler daha da karıştı. Parsons diğer bir ameliyata ihtiyaç duyduğunu öğrendiği gece, Cuban perişan Parsons’ı, onun Dallas’ta en sevdiği restoran Nick and Sam’s’te akşam yemeğine götürdü. Mavs koçu Rick Carlisle ve Parsons’a hayran olan kızı Abby de bir süreliğine onlara katıldı. Yemekten sonra, Parsons ve Cuban, Parsons’ın sıkça uğradığı So and So’s adında Dallas’ın dışındaki bir kulüpte acılarını bastırdılar.

Ertesi sabah, geceden kalma Parsons, Dallas’ta uzun ve parlak bir geleceği olduğu fikriyle uyandı. Parsons şöyle diyor: “Dönemimin kısa kesildiğini görmek beni ne kadar üzse de, bunun bir kariyer bitişi olmadığının farkındaydım ve finansal olarak Mark tarafından bakılacağımı biliyordum.”

Parsons baharın çoğunu Dallas’ta ev arayarak ve rehabilitasyonla geçirdi. Cowboys’un oyun kurucusu Tony Romo’nun inşaat halindeki malikanesinin karşısındaki 7.95 milyon dolarlık kuzey Dallas Palace’a aşık oldu ve Temmuz’daki yeni sözleşmenin mürekkebi kurur kurumaz evi almaya niyet etti.

“Free agency’ye giden bütün süreç boyunca, Dallas’ın evim olacağını düşünüyordum. Her zaman için orada olacağıma dair ortak bir anlayışa sahip olduğumuzu ve bir Mavericks oyuncusu olarak emekli olacağımı düşünüyordum. Açıkça görülüyor ki ikinci ameliyat onda biraz şüphe yarattı ve bunu bazı kişilerin onun kafasına yerleştirdiğine inanıyorum.”

Sezon sona erdikten sonra, Cuban sürekli olarak Parsons’a, uzun süreli bir anlaşma yapacaklarını söyledi. ESPN tarafından bu konu hakkında sorulduğunda, Cuban basit bir şekilde kafasını salladı, söylentiyi reddetti.

Cuban, Parsons’un çocukluktan beri en iyi arkadaşı ve menajeri olan Pausha Haghighi’yi, ekibin yapım aşamasındaki uygulama tesisiyle ilgili konularda ona yardımcı olması için işe aldı. Cuban sezon bittikten sonraki projeler hakkında Parsons’a danıştı.

Kendilerinin potansiyel kişisel hamleleri konusunda fikir alışverişine devam ettiler. Hassan Whiteside’ı, Jordan tarafından reddedilmelerinden sonra, takip etmeye değip değmeyeceğini konuştular. Parsons, Harrison Barnes’ı Nowitzki’nin pivota geçmesiyle birlikte forvette oynayabileceklerini düşünüyordu. Parsons’ın sezonu erken kapatmadan önce birkaç maç bunu denediler.

Perde arkasında, Cuban zor bir seçimle yüzleşiyordu. Yeni TV geliri sayesinde, NBA’in maaş sınırı tavan yapmıştı. Parsons, büyük ihtimalle maksimum kontrat isterdi. Bu kadar maaş önermek, Mavericks için mantıklı mıydı? Menajer Fegan, Bricktown’daki o gece ESPN’e verdiği demeçte Mavs’in ona verebileceği maksimum 98 milyon dolardan çok daha azı için bile dört yıllık anlaşmayı kabul edeceklerini söyledi. Cuban’ın bunların farkındaydı ama Parsons için bu indirim bile büyük bir anlaşma olacağını söylüyor.

En azından iki takım, sakatlık kaygılarına rağmen, nadir olan 2.08’lik cüssesi, şut dokunuşları ve oyun kurma yeteneğiyle cezbeden Parsons’a maksimum değerde sözleşme sunma riskini almada gönüllüydü. 51.9’la şut atan ve üç sayı çizgisinin gerisinden yüzde 47.7 ile oynayan, maç başına 18.9 sayı, 5.9 ribaunt ve 3.2 assist ortalamasına sahip olan Parsons’ın, Mavs forması içindeki son iki aydaki formuna geri döneceğine bahse girmekte isteklilerdi.

Parsons’a göre, Mavs’in sahibi ona sezon sona erdikten sonra Fegan’la verimli konuşmalar yaptığını ve NBA kuralları izin verdiği sürece tarafların dört yıllık bir sözleşmenin değişkenleri konusunda aynı fikirde olması gerektiğini söyledi. Bu, Cuban’a sorulduğunda ise Cuban tekrar kafasını salladı.

Cuban’ın gayri resmi danışma konseyi –basketbol operasyonları başkanı Donnie Nelson, Carlisle, baş atletik antrenör Casey Smith ve Nowitzki– Parsons’a yönelik uzun süreli taahhüt hakkındaki endişeleri konusunda fikir birliği sağladılar. Free agency yaklaştığı için takım kaynakları, Parsons’ın diz problemleri yüzünden, gelecek dört sene Mavs’in salary cap’in büyük kısmını Parsons’a önermenin kötü bir iş olacağını konusunda hemfikir olduklarını söyledi.

Bunlar “affedilebilir, düzeltilebilir şeyler” olarak etiketlense de iki takım kaynakları aynı zamanda Parsons’la soyunma odasında olan endişelerinden de bahsetti. Başlıca şüphe şuydu: Parsons’ın Cuban’la çok yakın olması ve kişisel konularda onu yönlendirmede çok fazla etkisi olması.

“Dallas’a gitmemin başlıca sebebi bana inanan bir patronumun olmasıydı. Bu sahip olunabilecek harika bir uyum. Yıllarım orada geçerken, onun yanında olduğum için havalı durmam, onların kararları konusunda çok etkiye sahip olmam bir takım kıskançlıklara neden oldu. Sanırım bu bazı insanların duygularını incitti. Sanırım bu onları kıskanç yaptı.”

“Dışarıdan baktığımda, bunun insanları ne kadar sinirlendirdiğini görebiliyorum. Onunla olan ilişkim – biz çok havalıydık, çok yakındık, birçok karardan onun da haberi vardı – Sanırım bu sonunda benim zararıma oldu.”

Haziran başlarında, Parsons, Jordan’la birlikte Santa Monica’da bir kulüp olan Bungalow’daydı. Parsons kolunu Jordan’ın omzuna atıp bir fotoğraf çekti ve #nohardfeelings (darılmak yok) hashtag’i ile Instagram’da paylaştı. Bunun Dallas’ta nasıl karşılanacağını konusunda hiçbir fikri olmadığını itiraf etti. Parsons şöyle diyor: “Evet, bu Cuban’ı gıcık etmişti. Bu, onun takımı ve onun parası. Görülüyor ki, o bunu eğlenceli bulmadı ama ben de ondan gülmesini beklemiyordum. Bu öyle bir hikâyeydi ve zorlu bir sınavdı ki ben herkesin önünde savaş baltasını gömüyordum.”

#nohardfeelings

ChandlerParsons (@chandlerparsons) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Bu bir tökezlemeydi. Yakında diğer bir tökezleme bunu takip etti, Cuban ve Parsons’ın onun için çalışan arkadaşı Haghighi arasındaki işler bozuldu. Instagram fotoğrafından günler sonra karşılıklı olarak yolları ayırdılar – zamanlama tesadüf olmuş olsa da.

Parsons, Cuban’ın ona, eğer Parsons bütün sezon boyunca sağlıklı kalabileceğini kanıtlarsa gelecek yaz uzun dönemli bir teklifi tartışabileceklerini söylediğini anlatıyor – maaş sınırının daha yüksek olacağı ve Parsons’ın beş yıllık bir anlaşma için uygun olacağı zaman.

Son durum incelemesinde, Cuban’ın Parsons’a uzun dönemli bir anlaşma önermesi, sakatlık endişeleri nedeniyle hiçbir zaman planlar arasında yoktu. Cuban, ESPN’e Parsons’ın reddettiği bu sezon için 16 milyon doları kast ederek, şu şekilde konuştu: “Diz sakatlanmasını öğrendiğimizde amacımız onu seçmesini sağlamaktı.”

Parsons, standarda bile sadık olmayan bu teklifi “oldukça gülünç” buldu. Teklif hakkında düşünmedi bile.

“Bu kesinlikle kulağa hoş geliyor, ama neden bunu riske atayım? Benim endişem de onlarla aynı. Benim diz tedavimi ödemekten endişe duyuyorsunuz. Bana uzun dönemli ödeme yapmak istemiyorsunuz. Bunları gerçekten iyi takımlar yapar. Eğer onlar için bana dört yıllık ödeme yapmak çok büyük bir risk ise, şu an benim için de garanti olan 94 milyon doları geri çevirmek büyük bir risk. Bunun hiçbir anlamı olmazdı ve hiçbir taraftar, hiçbir insan ve aklı olan hiç kimse benim yaptığım şeyi yapmazdı.”

Çok geçmeden Parsons’ın aramaları ve mesajları cevapsız kalmaya başladı. Parsons dostu ve patronu üzerinde büyük bir etkiye sahipti, Cuban’ın sık sık, aynı Nowitzki gibi, anlaşılmaz ve belirsiz göründüğünü söylüyor.

Cuban, tartışmaların iş doğası nedeniyle o noktada sadece Fegan’la görüşmek istediğini söylüyordu.

Mavs, Larry Shyatt’ı yardımcı koç olarak işe aldığında Parsons’ın çemberin dışına çıktığı kesin bir şeydi. O, Parsons’ın Florida’daki koçlarından biri olmuştu. Konu, Parsons’ın bu işe alımdan memnun olmamasıyla ilgili değildi, sadece bunu medya aracılığıyla öğrenmiş olması onu şok etmişti.

“Bu bana işin en tuhaf gelen tarafıydı.  Nasıl DeAndre’nin şüphe yaratmaya başlaması ve Mark’ın aramalarını görmezden gelmesi tuhafsa, Mark’ın bana yaptığı da o tarz bir şeydi. Yani şöyle bir şeydi, ‘Kahrolası, bak ne diyeceğim? Anladım. Görüşmeler yapıyoruz. Free agency’nin bazen zor olduğunu biliyorum ama günün sonunda, sen benim arkadaşımsın.”

“Benden kaçılıyordu. Beni başlarından atmışlardı. Görmezden geliniyordum. Çok tuhaf.”

Free agency, 1 Haziran’da gece yarısında başlamıştı. Parsons Los Angeles’ta Trail Blazers ile buluştuğunda, Mavs’ın danışman grubu, açılış saatlerinde Whiteside’ı ikna etmeye çalışıyordu. Parsons, Portland’ın teklifinden etkilendi ve ligin elit guard ikililerinden biriyle oynama potansiyelinden etkilendiler. Ertesi öğleden sonra Memphis’le yaptığı görüşmede Grizzlies’e âşık olduğunu ve sahneye getirildiğini söyledi.

Parsons, Mavs’in onunla uzun vadeli bir anlaşma yapmayacağı kesinleştiğinde ayrılmayı kabul etmişti.

“Şaşırtıcı bir şeydi” diyor Parsons bu durum için.

Cuban açısından bu hâlâ hassaslığını koruyan bir durum. Kararın nedenini söylemek yaptığı uzun yazılı açıklamanın aksine, takımın Parsons hakkındaki kararı hakkında kayda değer bir şey söylemedi. Doğrulayarak ve gerçekleri açıklayarak bu yazı için kısa ve net cevaplar verdi.

Bir zamanlar büyük Mavs grubuyla her yaz eğlendikleri Las Vegas’taki yaz kampı sırasında, Parsons hakkında soru sorulduğunda Cuban’ın tüm diyeceği şu oldu: “Biz hâlâ arkadaşız.” Ben and Skin Show programında, “Basketbol haricinde başka şeyler de vardı” deyip, konu üzerinde biraz daha durarak kararın altını çizdi ve Grizzlies’in Mavs’le karşılaşacağı dört maç haricinde Parsons’a iyi dileklerini iletti. Maçlardan ilki 19 Kasım gecesi American Airlines Center’da oynandı.

Parsons, Memphis’e katılmaya karar verdikten sonra, telefonunun Mavs’ten gelen mesaj ve aramalarla dolduğunu söyledi. Cuban, Parsons’a kendini haksız çıkarmasını umduğunu söyledi ve iyi şanslar diledi. Carlisle, Nowitzki ve Smith de olmak üzere herkes içten dileklerini ileten mesajlar gönderdi.

Carlisle, ESPN’e şu açıklamayı yapmıştı: “Dallas’ta iki sağlıklı yıl her şeyi değiştirmiş olabilir ama o Memphis’te çok iyi bir ortama gitti. Mavs organizasyonundaki çoğumuz Chandler’la yakınlığımızı sürdürüyoruz ve onun için en iyisini diliyoruz.”

Parsons’a göre Carlisle, Nowitzki ve Smith’in Cuban’ın kararı üzerinde etkili olduğu gerçeği Parsons’ın onlara bakışını değiştirmedi.

“Benim için sorun yok çünkü ben de aynısını yapardım. Bana bir oyuncuyu sorarsanız, size gerçek fikrimi söylerim. İyi arkadaşlarımdan biri olup olmaması umrumda olmaz. Bir iş adamı olarak, durum hakkında dürüst ve güvenilir olacağım.”

Mavs önlemini çok iyi almıştı. İkinci yıl için, Parsons’ın bahardaki diz ameliyatının tedavisi diğer sezona sarktı. Parsons, Memphis’in ilk altı maçını kaçırdı ve hâlâ tam olarak düzelmiş değil. Bu arada, yerine geçen Barnes iyi bir performans sergiliyor.

Parsons hâlâ Nowitzki, Smith ve onun sakatlık geçmişinden playboy tarzı yaşamına kadar büyük bir bölümde yanında olan diğer Mavs üyelerinin olduğu mesaj grubunda bulunuyor. Parsons eski takım arkadaşlarını ve birlikte çalıştığı diğer isimleri her zaman arkadaşı olarak göreceğini de söylüyor.

Parsons, Grizzlies’le anlaşma imzaladıktan sonra arkadaşça birkaç mesajın haricinde Cuban’la birkaç ay boyunca konuşmadı. Parsons, onun hatrına, ayrılığı anladığını ve onların yerinde olsaydı, iki diz ameliyatı geçiren bir oyuncu ile 95 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamakta tereddüt edeceğini kabul ettiğini söyledi. Ve bu yüzden, NBA antrenman kampları açılmadan birkaç hafta önce, sadece eski günlerin hatrına -Cuban’ın Parsons’ı ve birkaç arkadaşını davet ettiği- sadece üye olanların gidebileceği Soho House’da bir akşam yemeği yemeye karar verdiler.

Birkaç içki yuvarladıktan sonra, Cuban eski oyuncusu şerefine kadeh kaldırdı. Cuban’ın ağzından çıkan kelimeleri orada olanlar şu an hayal meyal hatırlıyorlar ama mesaj bardakta duran Tito vodka kadar net.

Cuban kadehini kaldırarak masadaki gruba ne zaman ya da hangi pozisyonda olduğundan emin olmadığını ama Chandler Parsons’ın Dallas’a geri döneceğinden emin olduğunu söyledi.

Çeviri: Görkem Demir

İlginizi çekebilecek diğer içerikler