Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BisikletParlama Anı

Türkiye Bisiklet Turu, yeni yetenekler için bir sahne. Bu sahnede parlayan bisikletçilerden Adam Yates'in Selçuk zaferini hatırlayalım.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu son yıllarda genç bisikletçilerin kendilerini gösterebileceği bir sahne hâline geldi. Geçen sene Fransa Bisiklet Turu’nda Alpe d’Huez etabını kazanan yeni kuşak Fransa bisikletinin yıldızı Thibaut Pinot’yu 2011’de Türkiye Bisiklet Turu’ndan izlemiştik. Pinot 2011’deki yarışta genel klasman üçüncüsü olmuş ve kariyerinin o güne kadarki en önemli başarılarından birine imza atmıştı.

Bisikletin bugünlerdeki yeni yıldızlarından Adam ve Simon Yates kardeşleri de yine 2014 Türkiye Bisiklet Turu’nda izleme şansına erişmiştik. 2014 sezonu öncesi Team Sky yerine daha fazla şans bulabilecekleri Orica Green-Edge’de profesyonel kariyerlerine başlama kararı alan Yates kardeşler, Orica’nın 2014 TUR kadrosundaydı. Kardeşi Simon’ın kaza yaptığı Bodrum-Selçuk etabında Adam zafere ulaşmıştı. Yates’e o sene genel klasmanı kazandıran etabı tekrar hatırlayalım…

İlginizi çekebilecek diğer içerikler