Başkanın Silahı: PAOK – AEK

Yunanistan Süper Ligi'nin kritik mücadelelerinden PAOK - AEK Atina maçında PAOK'un golünün ofsayt sebebiyle geçersiz kılınmasının ardından Toumba Stadı savaş alanına döndü.

14 Mart 2018

Fotoğraf: Getty Images

Yunanistan Süper Ligi’nin 24. haftasında oynanan PAOK – AEK maçı, zirve yarışı için önem arz eden bir karşılaşmaydı. Zira mücadele öncesinde AEK 54 puanla liderken PAOK 52 puanla ikinci sıradaydı.

Son dakikalarına kadar golsüz geçen mücadelenin uzatma dakikalarında PAOK, Varela’nın ayağından bir gol buldu. Fakat devamında orta hakemin verdiği ofsayt kararı sahayı birbirine kattı.

PAOK’un attığı golün geçersiz sayılmasının ardından her iki yedek kulübesi de sahaya girdi. PAOK Başkanı Ivan Savvidis ise oyuncularına maçı yarıda bırakmalarını söylerken hakeme de çok büyük tepki gösterdi. PAOK kaptanı Vieirinha ise maçı terk etmeyi reddetti.

Yaşanan olayların ardından Yunan Spor Bakanı George Vassiliadis, Yunanistan Süper Ligi’nin süresiz tatil edildiğini duyurdu. PAOK Başkanı Ivan Savvidis’in sahaya belinde silahla girmesinin ardından FIFA, spor müsabakalarındaki şiddet ortadan kaldırılmadığı takdirde Yunan takımlarının uluslararası arenada men cezası alabileceğini açıkladı.

Socrates

Socrates

  • BUNLARA DA BİR GÖZ ATIN