Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolMaç #63: Belçika-İngiltere

Dünya Kupası'nda en heyecanlı maçtan hemen önce, en heyecansız -fakat muhtemelen çok keyifli- maçlardan biri oynanacak. Yarı finalin kaybeden iki ekibi, üçüncülük için karşı karşıya gelecek.

Turnuvanın en amaçsız maçı, 28 Haziran günü İngiltere ve Belçika arasında oynanmış, kaybedenin kârlı çıkacak gibi göründüğü maçı Belçika, Adnan Januzaj’ın tek golüyle kazanmıştı. Doğrusu öyle de oldu; Belçika turnuva ağacının zorlu tarafına düşerken İngilizler için iş biraz daha kolaydı. Fakat sonuç değişmedi. Kırmızı Şeytanlar, Japonya ve Brezilya’yı saf dışı bırakarak yarı finale uzanırken; İngiltere de Kolombiya ve İsveç engellerini aştı. İki takım, bu defa turnuvanın en büyük maçı için karşı karşıya gelmeye bir adım uzaklıktaydı. Fakat finale uzanan Fransa ve Hırvatistan, bu hesabı bozdular. Böylece Belçika ve İngiltere’ye yine turnuvanın en amaçsız maçlarından biri kaldı: Üçüncülük maçı.

Üçüncünün belirlendiği maçlar, aslında futbolseverler için çoğunlukla bol pozisyonlu, bol gollü, keyifli bir 90 dakika vadeder fakat gerek takımların bu maça pek önem vermemesi gerekse üçüncülük ile dördüncülük arasında somut bir prestij farkının kalmamış olmaması, bu aşamayı bir çeşit gösteri ya da formalite maçına çevirdi.

Yine de; eğer mesele gösteri ise, belki de olabilecek en iyi eşleşmeyle karşı karşıyayız. Kadrosu tamamen Premier Lig oyuncularından oluşan İngiltere ve tam 11 PL oyuncusunun ter döktüğü Belçika, bu gösteriyi keyifli kılmak için en uygun takımlar. Bir yandan futbolun herkes tarafından sevilen kısmını ortaya koyacak ve hücum yapacaklar, bir yandan elbette kazanmaya da çalışacaklar. Biz de belki heyecan değil ama keyif verecek bu mücadeleden alabildiğimizi almaya bakacağız…

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

2 ay önce
Başka Bir Yol

Başka Bir Yol

5 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

9 ay önce