Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolMaç #48: Panama-Tunus

İngiltere-Belçika maçının kabak tadı vermesi halinde bu maça da bir göz atmak isteyebilirsiniz. Zira Panama tribünleri turnuvanın en renklilerinden biri.
Feyyaz Sonbudak3 sene önce

İngiltere ile dişe diş mücadele eden Tunus eğer İngilizlerden bir puan çıkarabilseydi Panama karşısına çok farklı hayallere çıkabilirdi. Harry Kane’in son dakika golüyle tamamen dağılan Tunus, Belçika karşısında da direnemedi. Ve turnuvaya erken havlu atmak zorunda kaldı.

Dünya Kupalarına ilk defa katılan Panama ise aynı 2014 Kosta Rika gibi turnuvanın sürprizi olarak ele alınan takımlarındandı. Turnuvaya da aslında kötü başlamadılar. Belçika karşısında ilk 45 dakikada organize ve planları olan bir takım görüntüsü çizdiler. Ancak ikinci yarının başlamasıyla Mertens’in şapkadan tavşan çıkarması tüm ritimlerini bozdu ve savunma disiplinlerini kaybettiler. Panama’nın ilk golden sonra dağıldığını fark eden Gareth Southgate’in öğrencileri de bu yumuşak karnı deşmek istercesine ilk düdükten itibaren Panama’nın üzerine gitti ve 6-1’lik skorla  grubun kaderini belirlediler.

Dünya Kupası serüvenlerini bir galibiyetle taçlandırmak isteyen iki takımın mücadelesinde bir tahminde bulunmak gerçekten zor. Ancak İngiltere-Belçika maçının kabak tadı vermesi halinde bu maça da bir göz atmak isteyebilirsiniz. Zira Panama tribünleri turnuvanın en renklilerinden biri.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

6 ay önce
Başka Bir Yol

Başka Bir Yol

9 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

1 sene önce