Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolMaç #44: İsviçre-Kosta Rika

Kosta Rika'nın hücum verimsizliği ve Vladimir Petkovic’in pragmatist kimliği bizlere seyir zevki düşük bir 90 dakika yaşatabilir.
Feyyaz Sonbudak2 sene önce

Brezilya karşılaşmasının uzatma dakikalarında yedikleri iki golle turnuvaya veda etmesi kesinleşen geçen turnuvanın sürpriz takımı Kosta Rika, son maçına biraz prestij biraz da Kosta Rika’da erken kalkan taraftarlarının yüzlerini güldürmek için çıkıyor. Güçlü savunmasının meyvelerini toplayamayan Oscar Ramirez’in bu maça ofansif ve riskli bir futbol planıyla çıkmasını bekliyorum. Ronald Matarrita, Joel Campbell gibi fazla süre almayan oyuncuların ilk 11 başlamasını beklediğim Kosta Rika takımında Christian Bolanos da son Dünya Kupası maçına çıkıyor. Bizlere 2014’te yıldızlaştığı Dünya Kupası’ndan kesitler sunabilir.

İsviçre cephesindeyse tek bir hedef var: puan almak. Sırbistan maçında gerçekleştirdikleri geri dönüş bir çok hikayeye gebe olmasının yanısıra, grubun son maçları öncesi de kendilerini avantajlı bir konuma getirdi. Kosta Rika karşısında alınan bir puan onlara ikinci turun kapılarını açacak. Vladimir Petkovic’in  pragmatist bir teknik direktörün olduğunu hatırladığımızda da bu maçı izlemeye değer hale getirebilecek yegane şey Kosta Rika’nın gol veya goller bulması gibi gözüküyor.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler