Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolMaç #37: Danimarka-Fransa

C Grubu'nun son maç gününde, ikinci tur biletini alan Fransa ile bu yolda sürprize yer vermek istemeyen Danimarka kozlarını paylaşıyor.

1998 Dünya Kupası’nda C Grubu’nun son maç günü… Danimarka ile Fransa karşı karşıya, kazanan grup lideri olacak. O gün Djorkaeff ve Petit’nin golleri Fransa’ya grup liderliğini getirirken şampiyonluk yolunu da açmıştı. Fransa için maceranın sonu yine kupa olur mu söylemek güç ama C Grubu’nda iki takımı yine 20 yıl öncesinin senaryosu karşılıyor. Bu maça çıkarken takımların puanları dahi yirmi yıl önceyle aynı! 

Ancak her ne kadar yakın tarihten hoş bir arka plana sahip olsa da, Fransa-Danimarka maçı izleyenler için kabus olma tehlikesi taşıyor. Zira beraberlik Danimarka’ya gruptan çıkış biletini, Maviler’e de liderliği getirmeye yetecek. İki takımın Peru ve Avustralya maçlarındaki temkinli duruşu, durağan bir maç korkusunu körükleyen noktalardan. 

Danimarka’nın çalıştırıcısı Age Hareide sahaya liderlik için çıkacaklarını ve beraberliğe oynamayacaklarını söylüyor. Yussuf Poulsen’in cezalı olduğu noktada işleri kolay değil. Deschamps, ceza sınırındaki Pogba, Matuidi ve Tolisso’yu dinlendirirse Danimarka bir avantaj yakalayabilir. Dünya kupalarında yendikleri son Avrupalı takımın Fransa olduğunu da hatırlatalım.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

2 ay önce
Başka Bir Yol

Başka Bir Yol

5 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

9 ay önce