Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolMaç #20: İran-İspanya

İspanya, teknik direktör krizini erken atlatmışa benziyor. Sıradaki rakip, mucize kovalayan İran...

İspanya, teknik direktör Julen Lopetegui’nin kupanın başlamasına saatler kala gerçekleşen ayrılığını, Portekiz maçının ilk düdüğüyle unutmuşa benziyor. Favorilerin beklentilerin altından şimdilik kalkamadığı kupada, en derli toplu görünen takımlardan biri İspanya’ydı. Ronaldo son dakikalarda harika serbest vuruşuyla sahne almasa her şey onlar için daha bile iyi olacaktı.

Maçtan sonra İspanya bir günlük izin yaptı ve takımı devralan Fernando Hierro’ya göre David de Gea’nın yediği hatalı golü unutması için ayrıca çabaladı. AS’ın ‘De Gea mı 11 olmalı Kepa Arrizabalaga mı?’ anketinde 40 bin kullanıcının yarısı Athletic’in file bekçisini seçse de Hierro öğrencisine güveniyor. Yine Dani Carvajal’ın iyileşmesine rağmen, tercihin ilk maçta gol de atan Nacho olması bekleniyor.

Daha önce Dünya Kupası’nda bir Avrupa takımını yenemeyen İran’ın işi İspanya karşısında da hayli zor. Ancak Fas adına umutların tükendiği senaryoda, ceplerindeki üç puanla birlikte yine kalelerini savunmak için ayrıca efor sergileyeceklerdir.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

6 ay önce
Başka Bir Yol

Başka Bir Yol

9 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

1 sene önce