Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolMaç #19: Uruguay – Suudi Arabistan

A Grubu, son maçlar öncesinde tamamen çözülmeye aday. Uruguay galip gelirse, Rusya ile birlikte ikinci tur yolunu tutacak.

Günün ikinci maçı, iki B Grubu karşılaşması arasına kaynayan bir A Grubu mücadelesi. Uruguay, Suudi Arabistan ile karşılaşıyor. Güney Amerika ekibi kazandığı takdirde ev sahibi Rusya’yla el ele gruptan çıkacak, ki bu sonuçtan başkası büyük sürpriz demek.

Turnuvanın açılış maçını isabetli şut dahi atamadan 5-0 yenik tamamlayan Suudi Arabistan, kupanın en zayıf halkası olarak gözüküyor. Şüphesiz yedikleri 5 gol, Mısır maçında birçok fırsat tepen Luis Suarez ve Edinson Cavani’nin de iştahını artırmıştır. Ancak Uruguay için de her şey güllük gülistanlık değil. Kadrosundaki genç oyunculara rağmen ilk maçta oyuna sonradan 30 yaşın üstündeki Carlos Sanchez ve Cristian Rodriguez’i süren Oscar Tabarez hayli eleştirildi. Savunmasını, önemli olanın “gençlik ya da tecrübe” olmadığına dikkat çekerek yapan Tabarez, sadece takımın ihtiyaçlarına göz önünde tutarak hareket ettiğini söyledi.

Moskova’dan, ikinci maçını oynayacağı Rostov’a yaptığı uçak yolculuğunda patlayan motor etkisiyle büyük badire atlatan Suudi Arabistan, 5-0’lık skorla ülkenin veliaht prensi Muhammed bin Salman’ı da memnun edemedi. En azından daha derli toplu bir oyun, Uruguay karşısındaki hedefleri olabilir. Bunu başarsalar dahi milli formayla 100. maçına çıkacak Luis Suarez’i ne kadar etkiler, tahmin etmek güç.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Başkalarının Hayali

Başkalarının Hayali

2 hafta önce
Doğru Zaman

Doğru Zaman

2 ay önce
Bielsa Gibi

Bielsa Gibi

3 ay önce