Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

GenelMaç #14: Tunus-İngiltere

Yetenekli bir kadroyla Rusya’nın yolunu tutan İngiltere’nin Tunus maçıyla görücüye çıkması bir lütuf olduğu kadar lanetleri de olabilir.
Feyyaz Sonbudak3 sene önce

Afrika Elemeleri Gruplarından namağlup bir şekilde Rusya vizesi alan Tunus, Dünya Kupası’na beşinci yolculuğunda maalesef çok önemli bir kayıp verdi. Hem kulüp hem de milli takım formasıyla herkesi büyüleyen Youssef Msakni, scoutların da gözdesiydi. Al-Duhail formasıyla 24 maçta 25 gol,15 asist üreten Msakni’nin sakatlığı, Afrika temsilcisinin hali hazırda zorlu G Grubu’ndaki sürpriz ihtimallerini de ortadan kaldırıyor. İngiltere’nin açık favori olduğu bu maçta İngilizler farklı bir galibiyetle grupta averaj üstünlüğünü ele alabilir.

Ancak İngilizler için maçın skorundan çok Gareth Southgate’in takıma nasıl bir futbol oynatacağı merak konusu. İngiltere, yaratıcılık yönünden zayıf olan kadrosunun zaaflarını kapatmak istercesine sahaya 3-4-3 ile diziliyor. Bu formasyonla oyunu merkezden kurmayı hedefleseler de kapanan takımlara karşı, kanat oyuncularından üst düzey performans almak zorundalar. Zira 2016’da İzlanda karşısında oyunu ne açabilmiş ne de geniş alanlara yayabilmişlerdi.

Yakın tarihteki turnuva kadrolarına nazaran daha yetenekli bir kadroyla Rusya’nın yolunu tutan İngiltere’nin Tunus maçıyla görücüye çıkması bir lütuf olduğu kadar lanetleri de olabilir. Olası bir farklı galibiyetle yerel basının desteğini arkalarına alabilirler, Tunus’a takıldıkları takdirde de açılan eski defterlerin tozlarını bolca yutabilirler.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Neno

Neno

5 ay önce
Sözlü

Sözlü

5 ay önce