Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

GenelMaç #13: Belçika-Panama

Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan Panama'ya karşı Kevin De Bruyne'nin önderliğindeki Belçika, diğer favorilere taş çıkartan bir galibiyet alabilecek mi?
Feyyaz Sonbudak3 sene önce

Altın jenerasyonuyla iki turnuvadır bekleneni veremeyen Belçika, 2018 Dünya Kupası’na çok daha iddialı ve tecrübeli geliyor. Özellikle Kevin De Bruyne’nin şampiyona öncesi Manchester City’de yakaladığı inanılmaz form Kırmızı Şeytanlar’ı bir seviye yukarıya taşıyabilir. Teknik Direktör Roberto Martinez’in takıma kazanma alışkanlığını aşılaması beklense de kamuoyunun kanısı Martinez’in bu seviye için fazlasıyla genç olduğu. Kadrosuna Premier Lig’den 13 oyuncu dâhil eden Martinez’in Panama karşısındaki oyun felsefesini merakla bekliyorum. Zira Kevin De Bruyne’nin hazırlık maçlarından sonra yaptığı ‘’taktiksel düzenimizi oturtamadıkça, organize takımlara karşı zorlanmamız kaçınılmaz’’ özeleştirisi, Belçika’nın Panama gibi savunması oturmuş takımlara karşı nasıl bir performans sergileyeceği konusunda soru işaretlerini arttırıyor.

Panama cephesindeyse tek bir duygu hâkim: sevinç. Tarihinde ilk kez Dünya Kupası’na katılma başarısı gösteren Orta Amerika ekibi, yalnızca turnuvanın keyfini yaşamak istiyor. Taraftarlarının da sonuçtan bağımsız tribünlere renk katacağı kesin. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan Panama’nın korkusuz oyunu ve elemelerde gösterdikleri organize kimlikleri, turnuvanın favorilerinden Belçika’nın ritmini bozabilir mi? Bekleyip göreceğiz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Neno

Neno

5 ay önce
Sözlü

Sözlü

5 ay önce