Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolMaç #12: İsveç-Güney Kore

İsveç ve Güney Kore. İki zıt futbol mantalitesinin çarpışmasından nasıl bir sonuç çıkacağını tahmin etmek bir hayli zor.
Feyyaz Sonbudak2 sene önce

Dünya Kupası Elemeleri Play-off turunda İtalya’ya sahayı dar eden İsveç, grubun ilk maçında Güney Kore karşısına çıkıyor. Fiziksel ve kompakt oyunu benimseyen İskandinav temsilcisinin en yaratıcı ayağı olarak öne çıkan isim Emil Forsberg. Leipzig’in Timo Werner ile gol yollarındaki en etkili kozu olan Forsberg, ülkesi İsveç adına kale önünde fark yaratacak belki de tek oyuncu.

Klasik 4-4-2 dizilimde sahaya çıkan İsveç, oyun mentalitesi olarak da olabildiğince basit, sert ve gösterişsiz futbolu benimsiyor. Kendi oyunlarını oynamaya çalışmaktan çok, rakip takımın açıklarını değerlendirmeye yönelen İskandinav ekibinin Güney Kore karşısındaki en etkili silahı da uzun boyları. Skor avantajını erkenden öne geçiremeyen bir İsveç ile karşılaşırsak eğer, topun Emil Forsberg’in ayağına gelmesini ve onun şapkadan tavşan çıkmasını bekleyeceğimiz bir 90 dakika bizleri bekliyor gibi.

Madalyonun diğer tarafındaki Güney Kore’yse İsveç’in tam tersi. Topu yerden oynayan, süratli ve driplingi seven oyunculardan kurulu. İki zıt kutbun karşılaşmasının nelere gebe olacağıysa tam bir muamma. Tabii ki öngörüler, ilk golü atanın kazanacağı yönünde. Üstelik devre arasına Güney Kore üstünlüğü ile girilirse, Almanya-Meksika maçındaki Chicharito’nun aksine Son Heung-min’un usta bitiriciliği maçın farka gitmesini sağlayabilir.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler