Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

BasketbolLeague Pass Kültürü

Tüm NBA maçlarını istediği yerde istediği zaman izlemek isteyen basketbolseverlerin ilacı NBA League Pass...

Türkiye’deki basketbolseverlerin bu yıl birkaç farklı televizyon platformundan NBA maçlarını canlı takip edebilmeleri mümkün. En azından her gece ortalama birini. Lig ofisinin seçtiği yayın takvimine mahkum olmak yerine kontrolü elinde tutmak isteyenlerin tercihi ise yine NBA League Pass olacak.

Oluşumu yaklaşık yirmi yıl önceye dayansa da League Pass’in uluslararası kabul görüp geniş kitlelere ulaşması 2010’ları buldu. Uyku düzeninden ödün vermeden tüm maçların önemli anlarını takip edebilme özgürlüğü, League Pass’i olmazsa olmaz kılıyor. Yalnızca belli takımları takip etmek isteyenler için de sezonluk paket yerine daha esnek seçenekler de kullanıma sunulmuş durumda. Nostalji peşindekiler için de NBA video arşivi, paylaşım sitelerinde bulmakta güçlük çekebileceğiniz yıllara dair karşılaşmaların tamamı ve belgesel seçeneklerini kullanıcılarına sunuyor.

League Pass’in internette kendine has bir kültür yarattığını da gözlemlemek mümkün. Yoğun maç takvimine sahip bir gecede twitter’da sık sık “League Pass uyarısı” görmeniz muhtemel. Hangi maçı izleyeceğinizi bilemiyorsanız çekişmeli giden ya da Steph Curry’nin art arda üçlükler yağdırmaya başladığı anlara bu sayede geç olmadan yetişebilirsiniz. Ayrıca televizyonda bolca karşılaştığınız büyük pazar takımlarının yanında küçük takımların özel takipçi kitlelerine sahip olmasında League Pass’in rolü büyük. Bill Simmons ve Zach Lowe’un Grantland’de başlattıkları ve artık Lowe’un ESPN’de tek başına sürdürdüğü “League Pass sıralamaları” yazısı da her sezon başında NBA takipçilerinin uğrak noktalarından biri konumunda.

Ve elbette yerel yayıncılar… Her takımın başka bir kimliğe bürünmüş yayıncı ikilileri var. Sadece onları dinlemek dahi izleyeceğiniz maçı seçmekte önemli bir rol oynayabiliyor. Celtics’in iç saha maçlarında 35 yıldır birlikte mikrofon başına geçen Mike Gorman ve Tom Heinsohn ikilisi örneğin. 1956-57 sezonunda takım arkadaşı Bill Russell’ın önünde yılın çaylağı ödülünü kazanan ve efsane Celtics kadrosuyla sekiz şampiyonluk yaşayan Heinsohn’un, Boston’ın geride olduğu hemen her maç hakemlerden dert yanışı, ligin özel lezzetlerinden sadece biri. Heinsohn gibi birçok şahsına münhasır karakterle League Pass dünyası, NBA keyfini artırmak için doğru adres…

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bir İhtimal Daha Var

Bir İhtimal Daha Var

16 saat önce
General Dusko

General Dusko

5 gün önce
Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi

6 gün önce