Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolKupada Bugün #1

2018 Dünya Kupası heyecanı bugün başlıyor. İlk maç Rusya-Suudi Arabistan...

2018 Dünya Kupası, bugün saat 18:00’da Rusya-Suudi Arabistan maçı ile başlayacak. Hemen öncesinde ise tüm dünya, efsanevi futbol yıldızları ile birlikte uluslararası müzik dünyasının tanınmış isimlerinin yer alacağı bir açılış şölenine şahit olacak. Sonrasında ise asıl şölen başlayacak…

Rusya – Suudi Arabistan açılış maçı kimilerine göre Dünya Kupası tarihinin en kötü açılış maçı. Dünya Kupası tarihinde turnuvanın ilk gününde sahaya çıkan ev sahipleri 10 maçta 7 galibiyet 3 beraberlik aldı. Rusya da elbette ev sahibi olma avantajını kullanarak bu modaya uyan bir ev sahibi görüntüsü vermek isteyecektir. Ancak görünen o ki bu hiç de kolay olmayacak. Her şeyden önce üzerlerinde ciddi anlamda baskı hissedeceklerdir ve Rusya kadrosunun bu baskıyla baş edebilecek bir kadro olup olmadığı büyük bir soru işareti.

İki ülkenin de son dönemde bol galibiyetli hazırlık maçları oynamadığını görüyoruz. Rusya, Mart ayından sonra oynadığı hazırlık maçlarında çok iyi bir görüntü vermedi.  Oynadıkları dört hazırlık maçından sadece bir beraberlik alabildiler ve diğer maçları kaybettiler. Aslında durumlarının pek iç açıcı olmadığını 37 yaşındaki Sergey Ignashevich’i milli takıma davet etmelerinden anlayabiliyoruz. Yaratıcı oyuncularının azlığı dikkat çekerken gol yollarında en güvendikleri isim elbette Golovin. Savunmalarındaki sıkıntıları ise tam olarak A grubu takımlarının iştahını kabartan cinsten. Suudi Arabistan’ın baskıyı çok da üzerlerinde hissetmediklerini söylememiz gerekiyor. Kendileri de dahil herkes onların sürpriz peşinde koşacaklarını biliyor. Hazırlık maçlarında onlar da pek parlak bir görüntü vermediler. 8 maçta üç galibiyet, bir beraberlik ve dört mağlubiyet alırken bu hazırlık maçlarının üçünü Dünya Kupası vizesi olan takımlara karşı oynayıp kaybettiler. Onların yapabildiği en iyi iş savunmada iyi kapanıp kontratak yakalayabilmek. Juan Antonio Pizzi’nin kadroyu tam olarak bu oyun sistemine göre kurduğunu görüyoruz. Bunu son oynadıkları Almanya maçında herkese gösterdiler. En büyük silahları elbette -her ne kadar hazırlık maçlarında bu görüntüden uzak olsa da- Dünya Kupası elemelerinde oynadığı 15 maçta 17 gol atan Mohammed Al-Sahlawi.

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler