Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet TuruKAÇINILMAZ SON

Türkiye Bisiklet Turu'nun Vestel Fethiye-Marmaris etabı sprinterler için bir fırsat. Belki de son fırsat...

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun sondan bir önceki günündeki 128.6 kilometrelik Vestel Fethiye-Marmaris etabı sprinterler için bir şans daha sunuyor. Bir gün önceki Kumluca-Elmalı etabının aksine pelotonu daha düz bir parkur bekliyor.

Parkur ve Profil

fethiye marmaris profil

Türkiye Turu’nun bu seneki parkurunda yer alan etaplar içinde sporcuları en az zorlayacak etaplardan biri Vestel Fethiye-Marmaris etabı. Ara ara kısa tırmanışlar olsa da hiçbiri bisikletçileri zorlayacak kadar ağır değil.

Etabın inişli çıkışlı profili az da olsa kaçış grubu için umut vadediyor belki ama Fethiye-Marmaris etabı 2014 ve 2015’te toplu sprintle bitmişti. Bu yıllarda kazananlarsa sırasıyla Mark Cavendish ve Andre Greipel olmuştu.

Favoriler

Bu etabı geçen sene kazanan Andre Greipel’i dünkü Kumluca-Elmalı etabı öncesi yarıştan ayrılırken gördük. Bu durum diğer sprinterler için önemli bir şans yaratıyor. Çok başarılı bir TUR geçiren Lampre-Merida takımı, bir kez daha Sacha Modolo ile etap kazanabilir.

Southeast takımının genç sprinteri Jakub Mareczko ise yedinci etapta doğum gününü kutlayacak. 22 yaşına giren sprinter için kazanmak, güzel bir doğum günü hediyesi olacaktır. Mareczko’nun takım arkadaşı Manuel Belletti ve bir diğer İtalyan Daniele Colli, yine son düzlükte dikkat edilmesi gerekilen diğer isimler.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler