Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Motor SporlarıIsle of Man TT’de Üç Ölüm Daha

Isle of Man TT, dünyanın en tehlikeli spor organizasyonlarından biri. 2017 edisyonunda yaşanan üç ölüm de bunu yeniden kanıtladı.

Davey Lambert, geçtiğimiz Pazar günü Isle of Man TT ’de geçirdiği kazadan iki gün yaşam mücadelesini kaybetti. 48 yaşındaki Lambert aslında birçok spor için emeklilik yaşını geçmişti. Fakat ailesinin de onun ardından yaptığı açıklamada yazıldığı gibi, bu dünyadan sevdiği şeyi yaparken ayrıldı.

Britanyalı sürücü Isle of Man TT 2017’de hayatını kaybeden ilk isimdi. Jochem van den Hoek ve Alan Bonner da bir gün sonra hayatlarını kaybettiler. Man Adası’nda iki hafta süren bu motosiklet yarışı, dünyanın belki de en tehlikeli spor organizasyonu ve her yıl bir ya da birden fazla insan hayatını kaybediyor. “Roger Federer vuruş kaçırırsa puan kaybeden, ben köşeyi kaçırırsam hayatımı kaybederim.” Daha önce Isle of Man TT’de zafere ulaşan Richard Quayle de yarışı bu sözlerle özetliyor.

Isle of Man TT 2017 bugün sona erdi. Lambert, van den Hoek ve Bonner yarışın bu seneki kayıplarıydı. Maalesef bu ölümler bir son olmayacak. Yarış devam ettikçe bu haberler de devam edecek.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Padok #1

Padok #1

2 sene önce
İki İskoç

İki İskoç

2 sene önce