Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

GenelTenisİkinci Perde: Federer vs. Del Potro

Roger Federer ve Juan Martin del Potro ikilisi Amerika Açık'taki ikinci düellolarına çıkıyor. Dev maç öncesinde, 2009'daki dev kapışmayı hatırlıyoruz.

Roger Federer ve Juan Martin del Potro kariyerlerinde 21 maç oynadı. Ancak bir tanesi diğer hepsinin önünde. Evet; Federer’in 2004 yılında başlayan, aralıksız 41 maç galibiyeti ve beş kupayla devam eden Amerika Açık hakimiyetinin bittiği maçtan bahsediyoruz!

Arjantinli Juan Martin Del Potro 2009 Amerika Açık finalinde, daha önceki altı maçlarında hiç mağlup edemediği Federer karşısında en özel galibiyetini almıştı. Arthur Ashe Stadyumu’nun yenilmez adamı Federer de o gün altıncı kupasını kazanamamış; yani Jimmy Connors ve Pete Sampras’la paylaştığı açık dönem rekorunu kıramamıştı. Del Potro mağlubiyetinin ardından İsviçreli raketin New York’taki başarılı günleri sona erecek, 2015’te yeniden finale yükselmesine rağmen bu kez de Novak Djokovic’e boyun eğecekti.

2017 Amerika Açık’ın oynandığı şu günlerde, Federer hâlâ o altıncı şampiyonluğun peşinde. Ve yolunun üzerinde -bu kez çeyrek finalde- yine dev Arjantinli var. İkilinin rekabet karnesi bir hayli Federer’in lehine. Öyle ki 21 maçlarının 16’sını kazandı. Fakat işin içine Amerika Açık’ın etkisi ve Federer’e hatırlatabileceği tatsız anılar girerse, büyük maçları seven ‘Delpo’nun şansını da hafife alamayız. Şimdi 2009’a dönelim ve o unutulmaz beş setlik finali hatırlayalım:

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Neno

Neno

5 ay önce
Sözlü

Sözlü

5 ay önce