Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

FutbolVideoSezon Açılışında Gökten Kuyt İndi

Bu yaz evine dönenler çoğunlukta... Tevez'den sonra Kuyt da hikâyenin başına döndü. Tevez'den farkı; o helikopterle dönmeyi tercih etti.

Bir zamanlar sezon açılışlarının en renklileri Türkiye’de yapılırdı. Sonra bir duvar çıktı; tribün ile sahanın içi birbirinden koptu. Bu kopukluk sezon açılışlarını sahneden sildi. Soran olduğunda ise sezon açılışlarının modern çağa ve günümüz futbol ortamına yenildiği iddia edildi. Oysa, modern çağa çok önceden giren ve günümüz futbol ortamını yaratanların en önünde yer alan Avrupa, sezon açılışlarından vazgeçmedi.

Son olarak Feyenoord, sezonu taraftarının önünde açtı. Şenlik havasında geçen günün yıldızı, son üç sezonda Türkiye’de ter döken Dirk Kuyt’tı. Kuyt, 10 sene aradan sonra evine döndü.

Zaten bu yaz, evine dönenler göze çarpıyor. Tevez de Boca’ya onbinlerce taraftarı selamlayarak ‘merhaba’ dedi. Fakat Kuyt’ın ufak bir farkı vardı. O, düzenlenen açılışa helikopterle geldi. Bir şatafat göstergesi değil. Ne de olsa 2003 yılında Utrecht’ten transfer edildiğinde de helikopterle indirilmişti. Ama belki bir tarihi anımsatma değil de, metafor kullanma isteğidir. O heves nedeniyle uzun yıllardır yurt dışında olan sporcunun resmen olmasa da fiilen ilk dönüş gününde helikopter kullanılması çok  anlamsız değil.

Türkiye de zamanında hem helikopteri hem de sezonun öncesinde yapılan görkemli açılışları yaşadı. Sonra Avrupa’ya özendi ve bıraktı. Avrupa, şarkılarla şovlarla sezonu açarken bizim elimizde kalan sert ve görünmez bir duvar oldu.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

6 ay önce
Başka Bir Yol

Başka Bir Yol

9 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

1 sene önce