Süper Lig’de İlk Haftanın Ardından

Süper Lig’de yaz arası ve 2018-19 sezonunun ilk haftası geride kaldı. Ligdeki tüm takımların son durumuna bir göz atalım…

Sarri’nin Toskana Günleri

Maurizio Sarri’nin Chelsea yolculuğunun çok öncesinde, Toskanalı bir bankacı olarak yarı zamanlı çalıştırdığı amatör kulüpler vardı.

FIFA Dünya Kupası ve İnsan Hakları

2022 Katar’ın hem adaylık süreci hem de hazırlık sürecinde en büyük soru işaretlerinden biri insan hakları ihlalleri konusuydu. Önümüzdeki süreçte de spor yönetimi ve insan hakları alanlarının bolca kesiştiğini göreceğiz.

Eve Dönüş: Nwankwo Kanu

Bir dönem Arsenal ve Afrika futbolunun önemli simalarından olan Nwankwo Kanu, artık mesaisini kendi kurduğu kalp vakfı için harcıyor.

Mükemmeliyetçi Marcelo Bielsa

Efsane teknik adam, İngiltere’ye geldiğinden itibaren Championship’de mücadele eden Leeds United’da önemli değişiklikler yaptı.

Frank Lampard’ın Yolu

Jimmy Floyd Hasselbaink, eski takım arkadaşının teknik direktörlüğe hazır olduğunu düşünüyor. Peki Derby’nin yeni hocası neden başarılı olabilir?

Futbolun Notaları

Pep Guardiola takımlarının sahaya yansıttığı futbolda müziğin de yeri olabilir mi?

Ev Arkadaşım Sean Dyche

Sean Dyche, geçtiğimiz sezon Premier League’in en çok konuşulan teknik direktörlerinden biriydi. Peki onunla aynı evi paylaşmak nasıl bir deneyim? Yardımcısı Ian Woan anlatıyor…

Gümüş Ülkesinin Gençleri

Dünya Kupası’nda büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Arjantin’de artık kabuk değişimi vakti gelmiş durumda. Eski jenerasyonun yerini alması beklenen gençler ise ilk sınavını İspanya’da düzenlenecek L’Alcudia turnuvasında verecek.

Fransız Sistemi

Göçebe ailelerin başarılı çocukları, Fransa’nın bir ürünü; iyisiyle ve kötüsüyle.

Maç #64: Fransa-Hırvatistan

Dünya Kupası’nda 64. ve son maça geldik. Şimdi, en büyüğü belirleme zamanı. Fransız ve Hırvat futbolcular, hayatlarının en önemli maçına, Dünya Kupası Finali’ne çıkıyorlar…

İgnes Fatui

İstenileni verecekmiş gibi yapıp vermeyen, yanıltıcı ve cezbedici şey.

Yirmi Yıl Önce, Yirmi Yıl Sonra

Fransa-Hırvatistan eşleşmesi, 1998 Dünya Kupası’nı yeniden akıllara getirdi. Yirminci yıl dönümünde Maviler’in zaferle bitirdiği Fransa 1998’i hatırlayalım.

Unutulmaz Dünya Kupası Finalleri

Dünya Kupası, büyük yıldızlar, klasikleşen goller ve ilginç hikâyeler çıkardı her zaman. Ama büyük ödülü kazananlar, tarihe daha afili bir imza bıraktı. Kupanın sahibini bulduğu finaller de bu yüzden apayrı bir yere sahip.

Genç Werner’in Acıları

Rusya 2018’e büyük umutlarla giden fakat gruptan dahi çıkamayan Almanya’da hayal kırıklığı yaşatan isimlerden birisi hiç şüphesiz Timo Werner…