facebook_pixel

Podcast: Süper Lig’de Bu Hafta #4

Socrates ekibinden Atahan Altınordu ve Kutay Ersöz, Süper Lig’in dördüncü haftasında oynanan maçları değerlendirdi.

Adsızlığın Şairi

Metin Oktay, oynadığı futbolla birçok kişiye ilham verdi. Bunlardan biri de Cemal Süreya oldu. Cemal Süreya’nın kaleminden Metin Oktay…

Şampiyonlar Ligi Klasikleri #1

Turnuvaların en çok finalleri hatırlanır. 2010’da ise öyle bir yarı final eşleşmesi oynandı ki Şampiyonlar Ligi tarihinin birçok finalinden daha çok öne çıktı.

Futbol Rehberi: 8-10 Eylül

İnsan tüm maçları izlemek istiyor fakat bunu yapacak vakti de bulamayabiliyor. Socrates editörleri, bu haftanın en izlenmeye değer futbol maçlarını seçti.

Makine

Çağlar Söyüncü, TFF 1. Lig’den milli takıma seçildiği gün ülke futbol gündemine girdi. Oysa öncesi de vardı ve sonrası da… Freiburg’un stoperiyle gelişim sürecini ve geleceği konuştuk.

Hocasının Takımı

Monaco bu sezon oyuncu satışından 200 milyon Euro’nun üzerinde bir gelir elde etti. Geçen sezonki golcü iskeletten çok fazla oyuncusunu kaybetse de, Jardim ve ekibi hala çok korkutucu…

Büyük İskender

İskender Günen, sol kanatta oynadığı futbolla Trabzonspor tarihinin simge isimlerinden biri oldu. Efsane hücumcu ile dünün ve bugünün Trabzon’unu konuştuk.

Vassell’in Ankara Günleri

Darius Vassell’in otobiyografisi The Road to Persia’da Ankaragücü’ne transferi ve Türkiye deneyimi ile ilgili bir bölüm yer alıyor.

Küçük Prens

Kylian Mbappe, bir sezonda nasıl oldu da dünya futbolunun zirvesine çıktı? Onu en yakından tanıyan gazetecilerden, Le Monde yazarı Remi Dupre’den dinledik…

Podcast: Süper Lig’de Bu Hafta #3

Socrates ekibinden Atahan Altınordu, Fatih Demireli ve Kutay Ersöz, Süper Lig’de üçüncü hafta oynanan maçları değerlendirdi.

Soluk Mavi

Son Kupa 1 zaferinden 13 yıl sonra, Porto’nun maziye dönme isteği hiç olmadığı kadar şiddetli. Son dört yılı kupasız geçen Mavilerde o geçmiş, her geçen gün bulanıklaşıyor.

Yarın Tanrı’ya Aittir

Chapecoense takımı finale uçarken tarihin en büyük dramlarından birine özne oldu. Onların hikâyesi anlatılmaya devam ediyor…

Futbol Rehberi: 26-27 Ağustos

Socrates editörleri, bu hafta yedi ligde oynanacak maçlar içinden en izlenmeye değer olanları seçti.

“Adımız Çıkmış Futbolcuya”

Tugay Özçeri’nin yolu yeşil sahalardan diplomatlığa kadar uzanmıştı. Vefatından kısa süre önce kendisiyle konuşan Tanıl Bora anlatıyor…

Krema

Galatasaray, uzun bir yolun ardından 2000 yılında UEFA Kupası’nı kazanmış, bu sayede Real Madrid ile Süper Kupa maçı oynamaya hak kazanmıştı. UEFA Kupası’nın gölgesinde kalan ama ışıltılı futbol dünyasının gözü önünde kazanılan zaferi 17 yıl sonra dönemin tanıklarına sorduk.