Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

Fransa Bisiklet Turu 2015GündemEn Zorlu Gün

Team SKY’dan Geraint Thomas’a göre Pireneler’in en zorlu etabına geldik.

Fransa Turu ilk dinlenme gününün ardından hareketlendi, hatta çözüldü. İlk tırmanış etabında, Pireneler’e girişte Team SKY’ın gövde gösterisi vardı. Bu 10. etabı Chris Froome kazanırken, Richie Porte ikinci, Geraint Thomas da altıncı sırayı aldı. Genel klasmanda açılan farklar Vincenzo Nibali’yi sarı mayo yarışından yavaşça silerken, Alberto Contador ve Nairo Quintana’nın işleri de zora girdi. Çarşamba günkü 11. etapta çok fazla hareket olmadı. Ancak tüm genel klasman iddialıları 12. günü bekliyor. En azından Alberto Contador. Tinkoff-Saxo’nun yol kaptanı Michael Rodgers, Contador’un bu senenin iki kraliçe etabından biri olarak görülen 12. etapta atak yapacağını ancak işlerinin kolay olmayacağını söylüyor. SKY’dan Geraint Thomas, bu zorluğu daha Tur başlamadan tahminleri arasında yazmıştı.

12. etabın özellikle son tırmanışı belirleyici olacak.
12. etabın özellikle son tırmanışı belirleyici olacak.

“12. etap, Pireneler’de yapılacak olanların en zoru. Üçüncü sırada gelmesi de, bisikletçilerin daha önceki günlerin yorgunluğunu hissedeceği anlamına geliyor. Sarı mayoyu giymek isteyen isimler arasında büyük bir mücadele olacak. İlk haftada birileri zaman kaybetmişse -özellikle takım zamana karşıda- bu etaba sıkı sıkı tutunması gerekiyor. Büyük klasik bir Pireneler etabı. Nibali, Contador, Froome ve Quintana’yı savaşırken göreceğiz.”

Geraint Thomas, Tur başlamadan yazdığı tahmininde etaba hakkının teslim etmiş gözüküyor. Froome ve diğerlerinin de aynısını yapıp yapmayacağı ise şimdilik merak konusu.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dönemler Üstü

Dönemler Üstü

2 hafta önce
Yeni Prens

Yeni Prens

2 ay önce
Hayal Albümü

Hayal Albümü

3 ay önce