Socrates Web Beta v1.0

 
Futbol Basketbol Tenis Bisiklet Diğer Sporlar

GündemDört Tepe’den Kalanlar

Kayakla atlamanın en büyük ve en özel etkinliği olan Dört Tepe Turnuvası sona erdi. Turnuvaya bu yıl damga vuran olayları derledik.

En Başarılı İsim: Her Dört Tepe Turnuvası’nın bir kahramanı vardır. Bu yılın kahramanı ise önemli sakatlıkları atlatarak şampiyonluğa ulaşan Kamil Stoch oldu. Stoch’un son iki yarışta yaşadığı omuz sakatlığına rağmen zafere ulaştığını da unutmamak gerek.

En Büyük Sürpriz: Turnuvanın en büyük sürprizine imza atan isim Piotr Zyla oldu, Polonyalı sporcunun aldığ ikincilik, aynı zamanda kariyerindeki en büyük başarı.

En Tarihi Olay: Her Dört Tepe’de akıllarda kalan bir olay ya da turnuva tarihine geçen bir not bulmak mümkün. 65. turnuvanın en önemli olayı ise Noriaki Kasai’nin Innsbruck’ta Dört Tepe tarihindeki 100. yarışına çıkması oldu. Japon efsane, Bischofshofen’daki mücadeleyle birlikte 100 yarış barajını da aşmayı başardı.

En Büyük Hayal Kırıklığı: Dört Tepe Turnuvası’na sarı mayonun sahibi olarak gelen ve burada şampiyonluğun favorilerinden biri olarak Domen Prevc, dokuzunculukla idare etmek durumunda kaldı.

En Şanssız İsim: Bu Dört Tepe’nin en şanssız ismi son yarışa lider olarak giren ve final turu öncesinde genel klasman lideri Kamil Stoch’un yalnızca 2.8 puan gerisinde olan Daniel Andre Tande oldu. Final turundaki atlayışı esnasında kayaklarındaki bağlantı noktalarından biri kırılan Daniel Andre Tande bu talihsizlik sonrasında şampiyonluğa veda etmek zorunda kaldı.

En Zor Tepe: Her yıl koşullar anlamında sporculara ve izleyicilere zorluk çıkaran bir tepe olur ve bu tepe, genelde turnuvaya damga vurur. Bu yıl da aynı gelenek bozulmadı ve Innsbruck’taki yarışta Bergisel Tepesi’ndeki zorlu koşullar turnuvaya damga vurdu.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tahterevalli

Tahterevalli

6 ay önce
Harika Çocuk

Harika Çocuk

7 ay önce
Sıfır

Sıfır

8 ay önce